A-tým 14.09.2023
Autor: Vladislav Kollert

Matej Tomek představuje brankářské masky pro novou sezónu

Zatímco Šimon Zajíček odchytá nadcházející extraligový ročník s loňskou přilbou z dílny Jana Alinče, Matej Tomek představil dvě své nové litvínovské masky. Ty mají spoustu zajímavých detailů, které slovenský brankář vysvětluje v článku níže.

První Tomkova maska se pyšní unikátním designem, který byl propracován do nejmenších detailů. Její dominantou je chemická příšera po vzoru Venoma, která se skládá z toxické chemikálie a výstražné černožluté pásky "keep out". „Maska od Petra Wolfa vznikala podle komplexního návrhu, chtěl jsem něco na styl mé poslední masky, na které byl Venom, ale více v klubových barvách. Nejlepší jsou na přilbě detaily, které jdou vidět zblízka. Kromě příšery a výstražných pásek je na bradě mezi jejími zuby ze slin vzniklý nápis "Cheza", na boku poté logo klubu. Mezi výstražnými pásky jsou zapíchnuté výstražné značky, na zadní straně poté nechybí ikonický citát Ivana Hlinky a osobní mementa," říká Matej Tomek, kterého v Litvínově čeká druhá extraligová sezóna.

Šestadvacetiletý brankář si připravil také druhou masku, jejíž hlavní předností je jednoduchý, klubově laděný design. „Druhá maska je zpracována více jednoduše, základem jsou tradiční barvy klubu, klubové logo, či chemická baňka. Jsem velice rád, že se i druhá maska podařila zrealizovat napříč časové tísni, s kterou pan Bohumil Korál pracoval. Za to mu patří obrovské díky," zakončuje Tomek. 

Fotogalerie

Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři padli v Liberci kvůli nepovedené druhé části

Mladí hráči Vervy se dnes naposledy představili v první fázi soutěže mimo své mantinely, vycestovali do Turnova k souboji s Libercem.
Více >
Zápasy - Dorost 25.11.2023

Dorostencům zápas v Liberci utekl ve druhé třetině

Ve čtvrtek Verva dokázala na svém ledě vynuloval Mladou Boleslav, dnes na tento výsledek toužila navázat v Liberci. Karty byly před zápasem rozdány jasně, sedmý Litvínov ztrácel na svého soupeře v tabulce jediný bod, v případě výhry ho tak mohl přeskočit, to se bohužel ale nepovedlo.
Více >
Zápasy - Junioři 25.11.2023

Junioři ztratili zápas v poslední periodě

Mladí hráči Vervy sehráli se Spartou vyrovnaný duel, ten jim ovšem protekl mezi prsty ve třetím dějství.
Více >