Matúši, jaká je atmosféra v kabině po dalším prohraném zápase, ale se ziskem alespoň jednoho bodu?

Mrzí nás, že jsme nezískali druhý bod v prodloužení nebo nájezdech. Zápas už vypadal lépe. Po třech porážkách jsme se vrátili k určitým věcem a hráli jsme dobře. Od takového zápasu se musíme odrazit a vyhrávat další utkání.

Ubránili jste dvojité oslabení. Mrzí o to víc, že i s touto komplikací jste získali jen bod?

Popravdě jsem si po ubráněném oslabení říkal, že teď už musíme vyhrát. Na konci jsme měli dvouminutovou přesilovku my, ale nedokázali jsme ji využít. Prodloužení a následné nájezdy jsou vabank. Ubránit dlouhé oslabení 3 na 5 není jednoduché obzvlášť proti Liberci. Je škoda, že když se nám podařilo to ubránit, tak jsme nedokázali proměnit naší přesilovou hru v závěru. Našimi přesilovými hrami si vůbec nepomáháme už od začátku ligy, dáváme málo gólů, což musíme do dalších zápasů jednoznačně zlepšit.

Zdálo se, že v herním projevu je větší herní dynamika…

Byli jsme aktivnější než minulé zápasy. Hráli jsme jako tým a pomáhali jsme si, což v zápase s Budějovicemi chybělo.

Cítíte na týmu pomyslnou deku nebo jste po porážkách ještě v klidu?

Nenazval bych to dekou, ale prohrát čtyři zápasy je nepříjemné. Po zápasu s Budějovicemi jsme trochu padli na zadek a začali jsme opět plnit to, co jsme měli. Musíme se od toho odrazit, ať už to jsou souboje jeden na jednoho až postupně dál. Pak můžeme vyhrávat zápasy.