V posledních čtyřech kolech jste bodovali. Je lepší nálada, chytá se líp?
„Mně se chytá pořád stejně, ale je to samozřejmě veselejší, když máme z posledních zápasů nějaké body.“

Je frustrující, být přes zlepšení stále poslední? Že ani ty body a výhry nepřinesly změnu v postavení v tabulce?
„Dobré to není, být na konci. Pozitivní ale je, že jdeme nahoru, že jsme v těch posledních čtyřech utkáních bodovali. Když u toho vydržíme, určitě se v pořadí posuneme výš.“

Byla v letošní sezóně chvíle, kdy jste sám požádal o odpočinek, o nenasazení do zápasu?
„Ne, nebyla.“

V zápase s Kometou Brno v Litvínově jste při power play soupeře přes celé kluziště vyhazoval (či střílel?)…
„…pořádně ani nevím. Spíš jsem to asi chtěl vyhodit, ale ve finále to vypadalo tak, že střílím na prázdnou branku…“

…z vašeho pohledu – mířil tam puk?
„Minimálně to šlo do brejku našemu hráči, ale nějaký Brňák to ze vzduchu odpálil pryč. Já jsem se v prvopočátku spíš modlil, abych někomu nenamazal.“

V čem se podle vás tým před vámi v posledních zápasech zlepšil?
„Především jsme začali dávat alespoň nějaké góly. Čtyři v Hradci, tři Kometě, to je hned větší šance na bodový zisk.“

Kdo vás dokáže při tréninku nejvíc vykoupat?
„Martin Hanzl má šikovné ruce, nebo třeba Franta Lukeš. Brian Ihnačák je taky šikovný v zakončení.“

Poslední litvínovské zápasy často rozhodovaly samostatné nájezdy. Kdyby to bylo na vás, jakou pětici hráčů byste do nájezdů postavil?
„Až na nějakou výjimku asi stejnou nebo podobnou té, co jezdí. Ale není na škodu tam občas dát někoho nového, protože i když to jsou šikovní kluci, gólmani už je mívají načtené z videa a ví, jak kdo jezdí.“

Co noví hráči, Ihnačák s Vandasem, jak zapadli do týmu?
„Oba v pohodě myslím, nebyl s tím žádný problém.“