Verva před novou sezónou představila ve svém kádru mladého útočníka Michala Guta, který měl v Litvínově zahájit nový extraligový ročník. Osmnáctiletý talent ale využil možnosti odejít do zámořské WHL, kde působil již před dvěma lety. "Rozhodl jsem tak, jelikož každý hokejista má sen si jednou zahrát tu nejlepší soutěž na světě, kterou je NHL. S mým agentem Michalem Sivkem jsem se rozhodli, že touto cestou to bude nejlepší. Mám poslední rok juniorského hokeje a chci se tam o to ještě poprat. Vedení klubu moje rozhodnutí naprosto respektuje a chápe. Budu se snažit Litvínov co nejlépe reprezentovat a tímto bych jim chtěl za vše moc poděkovat," říká mladý forvard.

Člen reprezentačního kádru do dvaceti let stále zůstává litvínovským hráčem a v případě návratu do Česka na něj Verva vlastní práva. "Michal měl ve smlouvě klauzuli, že může do určitého https://lit.esports.cz/data odejít do zámořské juniorky. Je to jeho poslední rok, kdy se může za mořem v juniorech ukázat a prorazit. Přejeme mu hodně štěstí," říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.