Severočeši šli do vedení v průběhu první třetiny, v té druhé svůj náskok navýšili. Škoda sice reagovala brankou Milana Gulaše, ale to bylo z její strany všechno. Chemici se vzepjali k velkolepému finále a třemi trefami rozhodli o zisku bodů. V dresu indiánů se do Litvínova vrátil Adam Jánošík, jenž se v zápase bodově neprosadil.

„Naposledy jsem proti Plzni hrál, když jsem působil v Klatovech, a to byla pátá třída, tuším,“ řekl na úvod Moravčík. „Bylo to zvláštní,“ shrnul své pocity z úterního duelu. „Znám všechny hráče, vždycky jsme proti sobě hráli jen na tréninku,“ pokračoval s potutelným úsměvem.

„Na jednu stranu jsem hrozně šťastný, protože body potřebujeme, ale na stranu druhou jsem tam strávil spoustu let,“ popisoval své rozpoložení nadále. „Věděl jsem, jakou mám barvu dresu,“ reagoval se smíchem na dotaz, zda nechtěl nahrávat plzeňským hráčům. „Přihrával jsem těm správným,“ dodal.

Z hlediska statistik si Michal Moravčík připsal zajímavou bilanci. Verva se s Plzni setkala v aktuální sezoně čtyřikrát. Tři duely vyhrála Škoda, poslední vyzněl lépe pro Litvínov. Moravčík byl díky výměně vždy na vítězné straně. „Je to hezký,“ odpověděl lakonicky. „Mnohem důležitější jsou však body. Musíme brát v každém zápase alespoň bod,“ zvážněl bek.

Jediným úspěšným střelcem se stal Milan Gulaš, který je i lídrem kanadského bodování. „Extra jsem se na něj nezaměřoval, přistupoval jsem k němu jako k normálnímu hráči,“ podotkl Moravčík.

„Doufám, že budeme takhle pokračovat,“ ohodnotil aktuální výkony Litvínova. V posílené Vervě patří ke stěžejním hráčům a jeho ice time atakuje třicetiminutovou hranici. „Nemám si na co stěžovat, pro mě je to jedině dobře,“ řekl. „Doufám, že týmu pomůžu,“ pokračoval s nadějí v hlase. „Nálada v kabině se zlepšila,“ uzavřel na závěr Moravčík.

Celý rozhovor s Michalem Moravčíkem: