Mládež 05.09.2016
Autor: Martin Stříbrný

Mládežnické kategorie posílilo několik talentovaných hokejistů

Do mládežnických týmů Litvínova přišlo před novou sezónou hned několik zajímavých posil. Do týmu staršího dorostu přišel například Michal Jurka, který poslední sezonu odehrál v Rakousku. Do juniorky zamířila hned čtveřice útočníků. Nejzajímavější posilou by měl být Jan Dufek, který má na kontě desítky odehraných zápasů v prestižní kanadské juniorské soutěží QMJHL!
Do týmu staršího dorostu přišlo před sezonu několik nových hráčů. Útočné řady posílili dva hráči z Děčína – Filip Černohorský a Tomáš Arnold, kteří několik tréninkových jednotek absolvovali s Litvínovem již před startem nové sezony. Dále přišel na sever Čech mladý obránce Michal Jurka. Obránce strávil několik předchozích sezon v Českých Budějovicích, tu poslední odehrál v rakouském Linzu, kde posbíral mnoho zkušeností. 

Ještě více, než starší dorost, posilovali junioři Litvínova. Ty před sezonou posílila čtveřice útočníků!

Jan Dufek (ročník 1997, útočník)

Talentovaný útočník strávil mládí v brněnské Kometě. Tam prošel mládežnickými kategoriemi. Mladý talent je několikanásobným reprezentantem, oblékl dres všech reprezentačních kategorií. Po mistrovství světa hráčů do 18 let v roce 2015 zamířil do kanadské juniorské soutěže QMJHL. Tam odehrál osmapadesát utkání, v nichž nasbíral pětadvacet bodů! 

(Jan Dufek při angažmá v kanadské juniorské soutěži QMJHL)

Tomáš Fencl (ročník 1997, útočník)

Dalším hráčem, který do Litvínova zamířil z jihu Čech, je Tomáš Fencl. Mladý útočník prošel mládežnickými týmy Tábora, Českých Budějovic a na zkoušce byl také v pražské Spartě. Zkušenosti sbíral také v mužském hokeji, když si v dresu Jindřichova Hradce zahrál třetí nejvyšší českou hokejovou ligu. 

(Tomáš Fencl v dresu českobudějovického Motoru)

Jiří Horák (ročník 1997, útočník)

Jiří Horák je mladým útočníkem z Prahy. Zde si zahrál hned za několik týmů. Oblékal dresy Hvězdy Praha, Letňan či Slavie. Nejlepším rokem pro něj byla sezona 2014/2015, kdy v dresu Letňan posbíral pětadvacet bodů v sedmatřiceti utkáních! 

(Jiří Horák při oficiálním focení pražské Slavie)

Dominik Pecka (ročník 1998, útočník)

Poslední posilou do útočných řad je útočník Dominik Pecka. Mladý útočník, který před pár týdny oslavil osmnácté narozeniny, vyrostl do velkého hokeje v Písku. Zde odehrál mnoho sezón. Na tu poslední, před příchodem do Litvínova, zamířil do velmi vzdáleného Havířova. V jeho dresu odehrál čtyřiačtyřicet utkání, v nichž nasbíral jedenáct bodů. 

(Dominik Pecka v dresu AZ Havířov v sezoně 2015/2016)

Žáci před 3 dny

Čtvrtá třída absolvovala letní soustředění v horském areálu Lesná

S blížícím se koncem letních prázdnin za sebou mají soustředění i litvínovští čtvrťáci. Tým pod vedením trenéra Karliho strávil necelý týden v horském areálu Lesná.
Více >
Žáci 20.08.2019

Devátá třída se o víkendu zúčastní domácího turnaje

Po týdnu se v Litvínově bude znovu konat turnaj mládeže. Tentokrát do akce půjdou v sobotu a neděli černožlutí deváťáci, kteří vyzvou další čtyři týmy.
Více >
Junioři 18.08.2019

Junioři ovládli domácí Memoriál Petra Kalivody

Víkendový turnaj v Litvínově dopadl pro černožluté juniory na výbornou. Ze čtyř zápasů se svěřenci trenéra Mrázka čtyřikrát radovali a pohodlně obsadili první příčku.
Více >