Jaký dojem z toho máte?

Dobrý. Určitě to je zážitek, hrát tady se Spartou zápas. Hráli jsme až do konce, bojovali jsme, přišlo hodně lidí a myslím, že viděli dobrou show. Pro nás by tedy byla hezčí, kdyby byla bodová.

V čem byl pro gólmana tenhle zápas jiný oproti zápasům v hale?

Myslím si, že pro všechny, pro hráče i trenéry, to bylo jiné. Zkrátka jinak osvětlená plocha, nevíte, jaké bude počasí, co se bude dít. Led je postavený možná dva dny, takže to není pro některé hráče ideální. Jsou průsvitné mantinely, takže je tam toho dost. Všichni máme stejné podmínky, takže tu nejsou žádné výmluvy.

Co vám dělalo největší problém a na co bylo nejtěžší si zvyknout?

Možná výběr místa v bráně. Mnohokrát se mi stalo, že jsem minul tyčku. Chtěl jsem jít do zákroku a nějak se nalepit na tyčku a podjela mi tam noha nebo nůž o tyčku. V tomto jsem měl možná problém.

Čím to bylo? Orientací?

Asi ano, byla tma. Je tam toho víc, jak už jsem říkal. Je to poprvé v životě. Jsou to nové zkušenosti.

Golmáni pochytali hodně přečíslení. Všiml jste si, že to útočníci měli na ledě těžší?

Určitě, někteří kluci říkali, že led byl takový, že to moc neklouzalo. Nevím, pro mě to je těžké říct. Všiml jsem si, že mantinely byly dost rychlé, když se puk nahodil nebo vystřelil vedle branky, tak byl hned před bránou, jak se to odráželo. Bylo hodně přečíslení, ale chytáme to jako normální zápas v hale, takže možná tam bylo trochu štěstí při některých zákrocích, ale to k tomu patří.

Byla to velká show už před zápasem a i teď po zápase. Jaké to je prohrát o gól, muset tam stát a koukat na ohňostroj?

Trochu deprimující, když se na to těšíte, připravujete, chcete si to užít a přijde hrozně moc diváků. Nehráli jsme špatně, kdybychom hráli opravdu špatně, tak bych možná mohl nadávat, ale myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Prohráli jsme o gól se Spartou, která je v tabulce úplně jinde, takže to nemůžeme brát katastrofálně. Prostě se musíme připravit na další zápasy. Myslím si, že všichni bojovali, bruslili, snažili se vyhrát zápas, takže nemůžu nikomu nic vyčítat.

Jak byl vidět puk?

Pamatuji si, že tam v první třetině vyletěl puk a nějak jsem s tím neměl problém. Možná kdyby mi to vypadlo a padl gól, tak bych řekl, že jsem ho neviděl. (směje se) Ale ne, já jsem viděl v pořádku všechno.

Byla v brance velká zima?

Ano, měli jsme tam nějakou přesilovku, kdy jsme je zavřeli a koncem té druhé třetiny bylo cítit, že už přituhuje.

Celý rozhovor s Jaroslavem Janusem: