37. Hora (Cvrk), 52. Hanzl (Doležal, Nedrda), 53. Alinč (Doležal, Havlíček), 55. Hanzl (Zeman) – 8. Milfait (Sedlák, Fořt), 25. Káňa (Fořt)

Most
- Hanuljak (Mouček) - Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Šesták - Kubinčák, Doležal, Řehoř - Rod, Alinč, Havlíček - Tauš, Smolka, Slavíček - Nedrda, M. Hanzl

Šumperk
- Svoboda (Zelenka) - Gewiese, Sedlák, Puzic, Bail, Prokop, Holík, Horyna - Milfait, Fořt, Káňa, Haas, Šimun, Brunec, Ostřanský, Plášek, Miškovský, Hlinka, Panna

Na jižní tribuně Zimního stadiónu Ivana Hlinky rozbalili tentokrát sektorovku fanoušci Mostu. Jejich hráči se už ve 14. vteřině zápasu vrhli proti puku, který trochu nejistě vyrazil brankář Svoboda před sebe, ale stihl nebezpečí zažehnat. Ještě v téže minutě se ale dvakrát zahřál i Miroslav Hanuljak na druhé straně.

Šumperk, povzbuzovaný asi 25 fandy, byl první polovinu třetiny nebezpečnější a v 8. minutě se dočkal vedoucího gólu. Hanuljaka prostřelil Milfait. Minutu na to se Severomoravané dostali do přečíslení, ale Hanuljak si se střelou svojí lapačkou poradil.

Pak se karta postupně obrátila, Most přidal a začal usilovat o vyrovnání. V 15. minutě si mezi kruhy hledal co nejlepší výchozí palebnou pozici Alinč, ale Svoboda zachránil. Minutu na to se poprvé vylučovalo (Miškovský) a v závěru přesilovky volala po brance Smolkova dorážka zblízka. Poslední instatnce Šumperku se ale rozchytala a držela čisté konto.

Ve druhé třetině už se Most branky dočkal, ale předtím znovu inkasoval, takže mu do třetí třetiny zůstalo jednobrankové manko. Už po 12 vteřinách hry zůstal na ledě ležet "domácí" T. Doležal, ale mohl v zápase pokračovat.

Šumperský Káňa v šanci přestřelil, na druhé straně Hanzla zblízka vychytal Svoboda. Skóre se měnilo po Doležalově trestu, nedorozumění brankáře Hanuljaka za vlastní brankou se spoluhráči využila dvojice Fořt - Káňa. Rychlá přihrávka před branku, do které se gólmn nestačil zcela vrátit, a bylo to 0:2.

Posléze dvakrát fauloval mostecký Strejček, poprvé kolenem, podruhé loktem. Most se ubránil a nečekaně udeřil. Úsloví "Není ranky, není branky" vrchovatě naplnil obránce Hora. Přejel červenou čáru, vypálil a Svobodova lapačka k překvapení všech máchla do prázda, 1:2.

Následný závar povzbuzeného Mostu ochránce šumperské svatyně se štěstím přestál a Most pak přibrzdilo špatné střídání a z něj rezultující oslabení od času 38:55.

Třetí dějství a možná stěžejní zákrok zápasu zapsal ve 44. minutě Hanuljak, chytil ránu ze dvou metrů pohotovou lapačkou. Ve 49. minutě se na ledě odehrála první rozmíška několika hráčů, ale obešla se bez vyloučení.
Hanzl nezasunul v rychlosti puk za již překonaného gólmana, ale tlak Mostečanů sílil a přece jen vyvrcholil vyrovnáním.

Martin Hanzl z dorážky pověsil puk zblízka pod horní tyčku a dokázal, že má stejně šikovné ruce jako jeho bratr Robin, 2:2. Brunec srazil ve středním pásmu Havlíčka (nedovolené bránění) a Alinč v přesilovce zakončil do odkryté branky po sražené střele, 3:2! To byl obrat.
Pak se několik minut nehrálo, protože jeden z fandů hostí vyrazil sklo u mostecké střídačky.
Dvě minuty na to Hanzl přiblížil Mostu výhru čtvrtým gólem. Prostřelil Svobodu.

V závěrečných minutách se hrál otevřený hokej. Zaskočení hráči Šumperka propadali v defenzívní činnosti ve snaze o vyrovnání, příliš otevírali hru. Hanzl mohl dovršit hattrick, ale v 59. minutě se ještě jednou vyznamenal brankář Hanuljak. Odvrátil možnou nebezpečnou power play soupeře skvělým zákrokem, kryl střelu i nebezpečnou dorážku.

Most tím Šumperk bodově dostihl a má lepší vzájemné zápasy. O sestupujícím rozhodne poslední kolo play out ve středu.