Oba beci si mohou oddychnout, jelikož se Litvínov konečně odlepil ze spodních pater tabulky. Na rozdíl od Moravanů, kteří ještě prohloubili svou krizi a natáhli sérii proher na číslo tři. Přitom mohlo být vše jinak, protože hosté šli zásluhou Sedláčka do vedení. Ve druhém dějství nastartoval motor značky Verva svým gólem Gerhát. V následujících minutách přidali černožlutí ještě čtyři branky a mohli si užít vítězné ovace.

Sváteční střelec Říha využil svého postavení, jelikož byl propuštěn z trestné lavice a počkal si na modré na kotouč. „Vyskočil jsem z trestné lavice a počkal jsem si na puk,“ komentoval svou první trefu Říha. „Zamířil jsem rovnou k bráně a podíval se na gólmana,“ líčil. „Zkusil jsem vystřelit, ale puk mi sjel a zamířil do betonu,“ řekl pro klubovou televizi.

„Naštěstí se kotouč odrazil zpátky ke mně a já jsem následně střílel v pádu,“ pokračoval v popisu šťastného gólu. „Gerhát mě výborně našel,“ poslal dík svému spoluhráči Františku Gerhátovi, který si v zápase připsal asistenci a gól. Skoro by se dalo říci, že šlo o nacvičený signál, ale to bývalý hráč Mladé Boleslavi rázně popřel. „Naplánované to určitě nebylo,“ řekl rázně.

Verva se díky výhře posunula na dvanácté místo, když přeskočila Pardubice. „Jsme hrozně rádi, ale musíme pokračovat v práci a plnit příkazy trenéra,“ dodal šťastně. „Ono to půjde,“ uzavřel rozhovor obránce.

Dalším obráncem, který se zapsal do statistik, byl Jan Ščotka. Ten asistoval u gólu Richarda Jarůška, bývalý hráč Sparty skóroval už potřetí za sebou a pokračuje v dobrých výkonech. „Při hře 4 na 4 máte hodně prostoru na ledě,“ začal hodnotit Ščotka, který na sebe navázal dva hráče. Stálice litvínovské defenzivy dostal kotouč až za branku a zpoza ní puk nahrál právě Jarůškovi. „Moc jsem nevěděl co s pukem, tak jsem ho hodil před bránu a doufal, že tam někdo bude,“ řekl s úlevou.

Obránce se také vrátil k hodnocení první třetiny, kterou Litvínov prohrál. „Prvních deset minut jsme hráli, co jsme si řekli, ale pak přišli výpadky,“ přemítal Ščotka. „Já jsem hlavně rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ oddychl si na závěr bek.

Pozápasový rozhovor s Jiřím Říhou: