Dnes to bylo pořádné drama, že?
Strašné, co jsme na ledě zase dokázali předvést. Za stavu 4:2 jsme mysleli, že to v pohodě dohrajeme, ale potom jsme dostali dva hloupé góly a začali jsme se bát o výsledek. Hodně z nás mělo v hlavě předcházející zápasy, které jsme ztratili a věřili jsme, že tentokrát to urveme na svoji stranu. Naštěstí se nám to podařilo.

Co se dělo na střídačce po gólu na 4:4?
Naštěstí nikdo nesvěsil hlavu dolů. Věděli jsme, že pořád hrajeme o body, máme to ve svých rukách a můžeme vyhrát. Potom jsme naštěstí dostali přesilovku a dali jsme v ní gól. Po první třetině jsme si k tomu museli něco říct, protože ta nebyla z naší strany vůbec dobrá. Na začátku jsme sice dali gól a měli přesilovku, od té doby ale začaly hrát Vary. Něco jsme si k tomu řekli, že to tak nesmíme hrát, potom to bylo lepší.

Evidentně vám pomohlo stažení na tři lajny.
Určitě s tím souhlasím. Bylo to sice trochu náročnější, ale ty tři pětky se dostalo do tempa a začali jsme hrát víc s pukem. To nám ušetřilo i energii, protože když hrajete bez puku, tak je to těžké nahánět, obzvlášť u Karlových Varů, které jsou rychlé. Bralo nám to dost síly, ale pak jsme začali hrát víc s pukem, získali jsme větší sebevědomí a naštěstí nám tam padly nějaké góly.

Věřili jste po vyrovnávací brance Energie ve třetí třetině, že utkání dotáhnete do zdárného konce?

Bylo to hodně divoké. Věděli jsme, že jsme doma a že bychom se do nich měli tlačit. Hlavně když jsme dostali přesilovku, tak jsme začali věřit, že bychom gól mohli dát my a vyhrát zápas.