Rozhovory - Žáci 02.04.2020
Autor: Petr Význer

Mým snem je chytat v NHL, říká mladý brankář Sklenička

Oporou v brankovišti šesté třídy byl v předčasně skončené sezoně Marek Sklenička. Mladý gólman si připsal i několik startů v dresu sedmičky a předváděl velmi dobré výkony. Co prozradil v rozhovoru?
Mezi třemi tyčemi strávil v sestavě šesťáků 704 minut, k nimž přidal dalších 102 minut u sedmáků. "Jsem rád za každou příležitost v sedmé třídě, a to jak na trénincích, tak v zápasech. I když je v šesté třídě hodně těžkých utkání, tak se lépe cítím o ročník výš, kde se už začíná hrát pořádný hokej, je více šancí a kluci mají tvrdší střely," tvrdí mladý brankář.

"V této sezoně jsme jako tým udělali velký pokrok, zvládli jsme těžká utkání, a tak považujeme třetí místo s tak malou ztrátou jako skvělý výsledek," říká po nedokončeném ročníku, ve kterém šestka obsadila třetí místo se ztrátou dvou bodů na první Chomutov. "V kabině máme klasicky klukovskou atmosféru. Máme srandu, občas se tedy pohádáme, ale na ledě táhneme za jeden provaz a chceme vyhrát každý zápas."

Vzorem nadějného brankáře není žádná hvězda NHL, ale ex-liberecký brankář Roman Will, se kterým se několikrát osobně setkal. "Ve spoustě věcí mi pomáhá a radí. Jednou bych chtěl být jako on: pokorný, pracovitý a trpělivý." A jak vidí svou budoucnost? "K tomu, abych se živil hokejem, vede dlouhá cesta. Rád bych šel krůček po krůčku, jako třeba právě Roman Will. Jestli to bude v Litvínově nebo v cizině ukáže čas," říká o své budoucnosti. "Mým snem je jednou chytat v NHL," dodává na závěr. 
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >
Konto našeho srdce 06.05.2020

Konto našeho srdce spolu se spolkem Nové háro pomohly malé Emmičce

Paruku z pravých vlasů předala předsedkyně spolku Nové háro Lucie Staňková čtyřleté Emmičce Benešové. Malou pacientku trápí vzácný druh nezhoubného nádoru mozku a centrální nervové soustavy.
Více >