branky: 19. a 25. Mrázek, 56. Horna

V televizním čtvrtečním utkání na Kladně vyšel Litvínov letos poprvé s tímto soupeřem naprázdno. Domácí, bojující o účast v první desítce tabulky, v každé třetině jednou skórovali a protože jejich gólman Kopřiva udržel čisté konto, připsali si všechny tři body za výhru 3:0. Litvínov musel ve 4. minutě brankáře střídat, zraněného Petra Fraňka nahradil Jaroslav Hübl. Zápas sledovalo jen 1733 diváků.

Při Lukešově absenci po zranění ze zápasu s Pardubicemi se do litvínovské sestavy vrátil útočník David Zíma. Ve 4. minutě vyjel Franěk proti kotouči, který dojížděl kladenský Bělohlav. Srazil se s ním, do souboje se navíc připletl i vracející se Kubát. A otřesený musel odstoupit. Podle prvních zpráv se jednalo o zablokovanou krční páteř. Domácím chyběl nemocný lídr týmu Patera.

Hrálo se rychle a Kladno bylo zpočátku zápasu aktivnější. V 5. minutě byl vyloučen Trávníček a v osmé Bahenský, mezi to se však vešla velká možnost hostů po nájezdu dvojice Trávníček - Reichel. Druhého jmenovaného však zblízka vychytal Kopřiva.

Více se blýskalo na opačné straně. První zahřál - ještě Fraňka - Frolík, v 9. minutě se před Hüblem zjevili Kuchler a Diviš. Otevřít skóre mohl ve 13. minutě ve druhé velké šanci hostů Jakub Černý, z dorážky ale neuspěl. Litvínov pak nevyužil první přesilovku a v 19. minutě zblízka prostřelil Hübla Mrázek.

Stejný hráč po změně stran uklidnil Kladno druhým gólem. Kroupa se vysunul do přečíslení, Šinkovič jej hledal před prázdnou branku, ale ani teď hosté neměli štěstí nebo víc přesnosti. A z rychlého protiútoku naplnil Mrázek heslo 'nedáš - dostaneš', jel sám na litvínovského gólmana a překonal jej.

V polovině zápasu mohl bekhendovou střelou snížit Walter, chvíli na to se do šance dostal Novák. Ve 35. minutě byl sám před Kopřivou Hübl, ale modrobílá opora byla na místě. Pak netrefil v dobré pozici branku soupeře kladenský Procházka. Osm vteřin před koncem prostřední části musel za katr Kubát, předtím hosté nevyužili dvě přesilovky.

Třetí dějství přineslo pokračování marného snažení Litvínovských o ztečení domácí svatyně, brankáři byli neprůstřelní na obou stranách. Do hry už nezasáhl Jiří Šlégr. Po srážce s Bělohlavem se těžce sbíral z ledu Daniel Branda.

Pět minut před koncem přidal třetí gól po kličce do bekhendu a střele Horna. Zanedlouho Novák ze samostatného nájezdu trefil tyč. V 57. minutě při pětiminutovém trestu Kally (dostal je po vstřelené brance Horny za kopnutí protihráče) zblízka nadvakrát neuspěl Jánský.

Kladnu v této části nebyly v krátkém časovém sledu uznány dvě branky, první pro postavení útočícího hráče v brankovišti a druhá proto, že kotouč nepřešel brankovou čáru.

Po výhře 2:1 na Kladně v prodloužení a 4:0 doma tentokrát Litvínov se Středočechy poprvé nebodoval. Třetí čtvrtinu tak zakončil se 20 body (20 - 30 - 20, celkem 70) a o udržení týmu na první příčce rozhodne zítřejší duel Pardubic s Plzní. Kladno potvrdilo aktuální výbornou formu v zápasech před svými diváky, doma zvítězilo podeváté v řadě.

Petr Kasík: 'Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, protože máme velkou marodku. Škoda, že jsme ve druhé třetině nedali víc gólů, takhle jsme museli hrát naplno až do konce. U vyloučení Kally jsme nikdo z nás nic neviděl, takže nevíme, co se tam stalo. Údajně měl někoho kopnout, ale neviděli jsme to, takže se k tomu těžko mohu vyjadřovat.'

Jaroslav Hübl: 'Je to jednoduché hodnocení. Myslím, že jsme neodehráli dobrý zápas od samého začátku. Domácí byli lepší, dali tři góly, my žádný, a proto zaslouženě vyhráli. Musíme spadnout na zem, začít u jednoduchosti a víc bojovat. Franěk má něco s krkem, ale nevím přesně, takže uvidíme, jak to bude vypadat.'

Dnešní prohlášení klubu ke včerejšímu zranění Petra Fraňka: nebyla shledána závažnější zranění, hráč bude pravděpodobně v dalších dnech k dispozici.
Přejít na začátek článkuPřejít na předchozí stránkuVytisknout stránkuPoslat odkaz na článek mailemPřejít na titulní stránku