Druhý litvínovský výlet do hlavního města v této sezóně tentokrát výhrou neskončil. Třiatřicet minut se na Spartě hrálo bez branek, šance byly na obou stranách. Právě když získával Litvínov převahu, udeřili z brejku domácí a v čase 39:48 po stejném scénáři znovu. To byl rozhodující moment zápasu, který nakonec Verva, opět zápasící s produktivtou, prohrála 1:5.

Ex-litvínovský Peter Jánský vzhledem ke svému zranění Spartě k dispozici ještě nebyl, zatímco ex-Sparťan Martin Ručinský, strůjce poslední litvínovské výhry nad Vary, v zápase nechyběl. Poprvé v sezóně dostal příležitost také útočník Jakub Maxa, chyběl Gerhát.

Spartě nabídla první možnost chyba soupeře na útočné modré čáře už v 1. minutě. Franěk hasil rodící se příležitost výjezdem z branky, ale jeho rozehrávku zachytil Rachůnek. Mířil do odkryté klece, do které spěchali protihráči, ale netrefil.

Že vrata defenzívy Sparty nejsou nijak pevná a vyplatí se do nich bušit dokázaly další minuty. Ve druhé pálil vedle Kubinčák, fauloval přitom Milam a Litvínov měl výhodu první přesilovky. Ta se nepovedla, ale po ní přišly velké šance: v 5. minutě jel na Pöpperleho od modré Kousalík, pár vteřin na to byl před brankou Frolík a v 6. minutě zase Ručinský... Škoda! Se všemi situacemi si gólman Pražanů poradil.

Skuhrovcovo vyloučení po chvíli eliminoval Hanzlíkův trest. Hra se pak poněkud uklidnila. Až ve 14. minutě projel před Fraňka Tenkrát, pak se domácí dožadovali branky, ale bylo z toho naopak vyloučení Broše.
Druhá litvínovská přesilovka se však brzy změnila v oslabení tři na čtyři, po provinění Jenáčka a Ručinského. Posléze i tři na pět, ale těžkou chvíli Verva zvládla.

Pak fauloval Treille, jenže čtvrt minutku po něm šel ven i Jareš a za vyhození kotouče následně také Černošek. Ani tato výhoda Sparty čtyři na tři a v závěru krátce znovu pět na tři gól nepřinesla. Do kabin se poprvé šlo za bezbrankového stavu, neopravil jej ani Bližňák ve 20. minutě. Plynulost hry rozbilo celkem devět vyloučených.

Trestná lavice nevychladla ani po změně stran. Brejčák atakoval T. Rachůnka a dostal ke dvouminutovému i osobní trest. Šest vteřin na to sudí Hribík a Homola viděli provinění Jareše. Tahle přesilovka Sparty pět na tři byla třetí a nejdelší... Nicméně už v její první polovině se povedlo dvakrát vyhodit a soupeř výhodu nezužitkoval.

Trest Pacovského ve 28. minutě Vervě užitek nepřinesl, ač přes minutu mačkala soupeře v jeho obranném pásmu. Pak bohužel rozhodčí viděli na ledě jednoho hráče ve žlutém navíc. Se zkrácenou výhodou Sparta nenaložila dobře, litvínovská oslabení stále fungovala.

Povzbuzený tým pak začal soupeře svírat (32. - 33. minuta), právě v tu chvíli však z nenápadné akce udeřilo na druhé straně. Vypálil Tenkrát a střela, možná ještě tečovaná bránícím Stříteským, prošla ve 34. minutě do sítě.

Zbytek třetiny měl stejný scénář: hosté byli aktivnější, domácí spoléhali na brejky. Před Pöpperlem vznikaly nebezpečné situace často, ale žádná neměla kýžený efekt. Na druhé straně se před Fraňkem zjevil z pravé strany dvakrát rychlík Ton. Poprvé střílel, podruhé, dvanáct vteřin před koncem třetiny, ještě přihrál Pacovskému a Sparta vedla 2:0.
Litvínov mohl jít do šaten s myšlenkou: proč prohráváme, když horší nejsme?

Gól do šatny mívá často efekt, kterým po přestávce přivolá bratříčka. Stalo se tak bohužel i v Praze, Brejčákovo vyloučení ve 43. minutě potrestal Sersen už za deset sekund.

Sedm minut před koncem přidal čtvrtý zásah Bližňák, o vítězi bylo pak rozhodnuto. Žlutí se dočkali alespoň čestné branky, 100 vteřin před koncem Pöpperle dvě střely vyrazil, ale dorážku Martina Hujsy už ne, 4:1.

76 vteřin před vypršením 60. minuty byl vyloučen Kasík a litvínovští trenéři po oddechovém času odvolali gólmana ve snaze ještě zápas zdramatizovat. Do prázdné branky se následně trefil hráč v červeném, Foster.

O obrazu hry i situacích před oběma brankami svědčí poměr střel na branku: 31:37 ve prospěch hostů.
Osvěžit psychiku i bodové konto výhrou se Litvínov bude snažit v úterý doma proti Pardubicím.

Richard Žemlička: "Litvínov odehrál dobré utkání a výsledek neodpovídá průběhu hry. V prvních pěti minutách měl soupeř čtyři gólovky a nás podržel Tomáš Pöpperle, což bylo klíčové. I ve druhé třetině se to na něj valilo. Ve druhé půlce zápasu nám tam napadaly góly a výsledek vypadá jednoznačně, ale nebylo to tak."

Jiří Kučera: "Zápas se mi hodnotí těžko. Výsledek 5:1 je jasný, ale myslím si, že takové to na ledě nebylo. Do páté minuty jsme byli třikrát sami před brankou, neproměnili jsme, stejně jako další šance. Pak jsme dvakrát špatně vystřídali a inkasovali. Zvlášť důležitý byl druhý gól dvanáct vteřin před koncem druhé třetiny. Soupeř nás potrestal za chyby a my jsme góly nedali."