Delší pobyt doma o svátcích více láká vyrazit za sportem, za zábavou. Loni přišlo na Zimní stadión Ivana Hlinky v tomto dni (26. 12.) až 6011 diváků, kteří stadión vyprodali.

To byla Verva v tabulce i psychicky nahoře a diváci v euforii. Teď by tým potřeboval fanoušků v hledišti co nejvíc, aby pomohli k zisku kýžených bodů. Tím spíš, že předposlední Vary přivezly z Brna v úterý také výhru, byť jen dvoubodovou.

Po 13 bodech v první čtvrtině jich žlutočerný tým až díky lepšímu závěru získal ve druhém kvartálu také 13.
Ve třetí má zatím na kontě ze třech zápasů dva body. Oba získal doma, proti Zlínu. V Liberci a v Hradci neuspěl.

Ve vzájemných zápasech s Kometou by žlutočerní potřebovali zrušit dosavadní tendenci, protože zatím v této sezóně vyhráli v obou případech hosté.
Kometa v září v Litvínově Burianovou brankou v závěru zápasu trochu šťastně 3:2, Verva zase v Brně 15. prosince, kdy se dohrávalo odložené utkání 17. kola, poměrem 3:1.

V zápase hrál i člen mistrovského kádru Vervy z letošního jara obránce Petr Štindl. Do kraje bližšího svému rodnému se vrátil oklikou přes zámoří, kam zamířil zkusit štěstí z Litvínova po úspěšné sezóně v níž se dostal z druholigové Techniky Brno přes Havlíčkův Brod až ke zlaté medaili.

Vladimíru Kýhosovi i přes postup do semifinále, kde byl jeho tým vyřazen Vervou 4:1 na zápasy, nakonec v Brně smlouva prodloužena nebyla. Ve svém novém působišti v Hradci se uvedl výborně, tým vytáhl do popředí tabulky.

Jeho nástupce Alois Hadamczik si v poslední době s týmem nevede podle představ, což potvrdil úterní zápas s předposledními Karlovými Vary, který Kometa také zcela nezvládla. Ztratila vedení 2:0, prohrávala, aby v závěru pak zachránila alespoň remízu po 60 minutách. Podlehla na nájezdy.

Litvínov po výhře v Brně v úterý na Hradec nestačil, pouze dvojice Duda - Hübl dokázala skórovat. Nicméně soupeř byl ve formě a dobrém rozpoložení. Tým tak nyní ztrácí na chvostu čtyři body.
Doma by se měl divákům v sobotu poprvé představit útočník Radek Duda, už se svým obvyklým číslem 69.

V pondělí míří Litvínov do Plzně a ve středu přivítá v derniéře roku 2015 doma pražskou Spartu!