Zářící Kometa Brno na třetím místě extraligové tabulky pod trenérem Vladimírem Kýhosem.
Podobné chvíle zažil v Brně před ním jiný litvínovský kouč, Vladimír Jeřábek. V ročníku 2010/2011 se s týmem vyšplhal až na druhou příčku, ale pak po sérii porážek a pádu až mimo postupovou "desítku" odstoupil.
Bílomodří věří, že podobný katastrofický scénář už se opakovat nebude.

V Brně dříve působili i další litvínovští trenéři. Spolu s Vladimírem Kýhosem mladším to byl Viktor Lukeš a v 90. letech dokázal s týmem postoupit do nejvyšší soutěže Josef Beránek starší.

Kometa v ročníku 2011/2012 pod koučem Venerou senzačně postoupila až do finále play off, kde podlehla Pardubicím. Ale spanilá jízda do boje o titul nadchla jižní Moravu. V předkole Brno vyřadilo Kladno, ve čtvrtfinále seznačně Spartu a v semifinále i favorizovanou Plzeň.

Do extraligy se Kometa vrátila v roce 2009 odkoupením licence od Znojma. Dvakrát pak musela do play out zachraňovat příslušnost k elitě a po stříbrné sezóně znovu. O to větší je nyní v Brně hlad po úspěchu.

Součet vstřelených branek a asistencí má momentálně nejvyšší útočník Tomáš Svoboda (13, 8+5). Tým nemá výraznějšího "bodovače", v rozmezí pěti bodů je namačkáno osm hráčů. Devízou mužstva je vyrovnanost.
V brance letos klub objevil 23-letého Marka Čiliaka, který předtím působil v Třebíči. Z pozice jedničky nyní vytlačil zkušeného Jiřího Trvaje.

Každý soupeř se v jihomoravské metropoli musí připravit na hodně bouřlivé prostředí. Průměrnou návštěvu přes sedm tisíc diváků mají letos tradičně vyšší jen Pardubice.

Verva Kometě v říjnu doma podlehla 1:4. Tým se připravuje na dva víkendové zápasy, sestava by se měnit neměla. S týmem již po zranění trénuje obránce Filip Pavlík.
----------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli přijedou pod Krušné hory kladenští Rytíři.