Protivník – mužstvo trenéra Kýhose – se nyní veze na dobré vlně. V pátek přivezlo všechny tři body z vyprodané haly houževnatého nováčka Olomouce (4:2). Byl to pátý zápas v řadě, v němž Brno bodovalo.

Čtyři z toho byly vítězné, takže bodový zisk vyšplhal na 25 bodů a Kometa se nyní hřeje na šestém místě tabulky. To je velká a pro fanoušky příjemná změna, protože předtím si modrobílí prošli krizí, na přelomu září a října prohráli půltucet zápasů v řadě.

Mužstvo v létě posílili třeba velezkušený obránce František Ptáček a také kanonýr Petr Ton ze Sparty. Další důkaz, že věk se v hokeji dá výkony upozadit, 41-letý hráč už se v sezóně trefil jedenáctkrát, naposledy v Olomouci dvakrát. Je kanonýrem týmu číslo 1, pozor na něj!

Obránce Ptáček skóroval již čtyřikrát, v tomto směru zažívá také pozoruhodný podzim. Jedničkou v brance jarního extraligového finalisty je Čiliak.

Verva v závěru prvního bloku extraligy počítá ztráty. Dlouhodobě je zraněn obránce Jiří Gula, v Třinci se zranil útočník Robin Hanzl. V pátek scházel týmu i nemocný zadák Jiří Zeman a zápas nedohrál další bek Zbyněk Sklenička, který bude mužstvu v 18. kole scházet.
Doplněno 2. 11.: Jiří Zeman s týmem v neděli dopoledne trénoval, z Mostu byl stažen také (brněnský odchovanec) Petr Kousalík. Obránce Filip Pavlík možná nastoupí s košíkem, po zranění v obličeji z víkendového tréninku.

Po šestigólové sprše na Slavii ale tým v pátek těžkou zkoušku zvládl. Venku nebezpečnou Mladou Boleslav zdolal zaslouženě 3:1, když inkasoval až v závěru. Ve druhé čtvrtině tak zapsal už devět bodů.

Dařilo se hlavně první formaci. Hübl s Lukešem spřádali jemné kombinace, přičemž zúročujícím kanonýrem byl tentokrát Viktor Hübl (dva góly). Jeho parťák František Lukeš po dvou brankových asistencích drží druhé místo v extraligové tabulce produktivity (10 + 11), jen bod za pardubickým Tyborem.

Verva dosud prohrála doma i venku jen dvakrát. Kometu doma v září v prvním zápase zdolala 6:1.
Přidá další body i v Brně?

Zápas se hraje až od 18:20 hodin, vysílá jej ČT. Vedoucí Třinec hostí Liberec už od 15 hodin, takže již před televizním zápasem bude jasné, zda může Litvínov večer zaútočit na první místo. A hlavně na 40 bodů...

V pauze si Pavel Francouz zachytá na reprezentační Karjale.
Extraligová přestávka potrvá do středy 12. listopadu, kdy pod Krušné hory přijede královéhradecký Mountfield.

Tým se na pokračování TELH bude připravovat po dvoudenním volnu od středy 5. listopadu.