Osm zápasů, tři góly a tři asistence – Slavík zkrátka nový ročník odstartoval velmi dobře. Přesto hlásí: „Spokojený nejsem a nikdy nebudu. Jak se říká, vždycky to může být lepší.“

Slavík si náramně sedl s Lukášem Stehlíkem a Davidem Skuhrovcem, se kterými nastupuje v útočné formaci. „Na to, že jsme jedna z nejmladších lajn v lize, tak podle mě hrajeme výborný hokej. Jak už říkal Skuhrák v jednom rozhovoru, tak se skvěle doplňujeme,“ tvrdí.

Šikovného útočníka zastavila v rozletu zhoršující se epidemiologická situace, poslední duel litvínovští junioři odehráli 11. října. „Nyní se každý připravuje individuálně. Každý den dostáváme od trenérů tréninkový plán, plus ještě mám svůj tréninkový plán na celý týden,“ vypráví Slavík.

Svěřenci trenéra Tvrzníka zatím stihli osm duelů s bilancí čtyř výher a čtyř porážek. V průběžné tabulce jim tak patří jedenáctá příčka. „Vstup do sezony hodnotím celkem pozitivně. Odehráli jsme dobré zápasy,“ myslí si sedmnáctiletý útočník.

Výher a bodů každopádně mohlo být i víc. Kouč Tvrzník označil jako jeden z problémů koncentraci. „Výpadky ve třetinách nás stály dost zápasů. Každý se musí koncentrovat od prvního do posledního písknutí,“ pokyvuje Slavík.

Talentovaného forvarda v minulosti brzdila zranění, teď by podle všeho měl být zdravotně v pořádku. „Přes léto jsem přibral bez mála deset kilo svalů. Doufám, že se díky tomu zraněním vyhnu. Na ledě se cítím nejlépe za poslední tři roky,“ uzavírá.