Mladičký forvard přišel do Litvínova z nedalekého Chomutova, kde odehrál minulou sezonu. V ní naskočil do pětatřiceti zápasů, ve kterých zaznamenal 23 bodů. „Chtěl jsem změnu, o Litvínovu jsem uvažoval delší dobu. Je to tradiční klub s velkou historií,“ řekl Iljuk na adresu nového působiště. „Působilo tu mnoho výborných hráčů, kteří později hráli v reprezentaci či NHL,“ dodal.

Iljuk se rychle zapracoval do sestavy a v černožlutém dresu si připsal 28 startů. V rámci slezského tripu přihlížel, jak domácí Havířov demoluje severočeský klub. Na konci zápasu svítilo skóre 10:2. „Mrzí nás to,“ odpověděl upřímně. „První třetina byla celkem vyrovnaná, poté jsme šli do oslabení, a to soupeř potrestal. Inkasovali jsme dvě rychlé branky,“ nastínil vývoj utkání. „Přestali jsme bojovat, zlomilo nás to,“ pokračoval Iljuk.

„Takový debakl nikomu nepřidá na psychické pohodě, ale museli jsme to hodit za hlavu a soustředit se na další zápas s Třincem,“ přiblížil atmosféru v kabině. V přetlačované s Oceláři měl litvínovský útočník na svědomí první gól. Domácí ale v poslední desetiminutovce vyrovnali a výhru zachraňoval v prodloužení Dej.

V sobotním zápase s Bílými Tygry vedli domácí už o dvě branky. „Klíčovým momentem zápasu byla asi třetí třetina. Nechali jsme Liberec vlastními chybami vstřelit tři branky,“ pravil hráč, který si připsal v utkání jeden bod za asistenci.

Litvínovu aktuálně patří třináctá příčka. „Naším cílem je nejvyšší umístění v tabulce, abychom měli nejlepší pozici do play-off,“ dodal Iljuk. Severočeši mají na kontě pouhých šest výher ze sedmnácti zápasů. Jako škaredý „bonus“ zaznamenali dva desetigólové příděly. „Šest výher je hodně málo, ale i každá prohra nám dává zkušenosti a ukazuje na naše chyby,“ komentuje situaci v tabulce.

Na závěr se Iljuk rozpovídal o svých oblíbencích. „V litvínovském áčku mám rád Viktora Hübla, jeho předností jsou šikovné ruce a přehled ve hře,“ ocenil černožlutého matadora. „V NHL se mi líbí David Pastrňák a jeho styl hry,“ říká na adresu českého borce Erik Iljuk. „V souvislosti s "Pastou" je můj oblíbený tým Boston Bruins. Jednak kvůli útoku a samozřejmě díky klubovým barvám,“ dodává se smíchem.