Preview A-tým 19.08.2020
Autor: Vladislav Kollert

Nabitý program! Litvínov čeká dvojzápas o postup s Mladou Boleslaví

Litvínovští hokejisté odehráli dvě dobrá utkání s Libercem, která na jejich bodový účet připsala 4 body. Nyní může Verva potvrdit své výkony proti Mladé Boleslavi, na postup do další fáze Generali Česká Cupu si Litvínov potřebuje zajistit alespoň tři body. Obě utkání se Středočechy se však hrají v nabitém programu ve středu a ve čtvrtek.

Únava a rotace sestavy

Kvůli vynucené pauze na začátku Generali Česká Cupu, kdy Litvínov neodehrál první dvě utkání v řádném termínu, se vedení nově vzniklého poháru rozhodlo přeložit dohrávky doprostřed měsíce. To však znamená, že na hokejisty v černožlutých dresech čekají tři zápasy během tří dnů. První z nich se již odehrál na stadionu Ivana Hlinky, kde Litvínov těsně podlehl na nájezdy libereckým Bílým tygrům 3:4.

Další dva zápasy jsou na programu ve středu od 17:30 opět na domácí ploše, druhý zápas se odehraje na ledě bruslařského klubu ve čtvrtek v 17:00. Náročný program, který je typický pro zámořskou NHL, ale v českých zemích poněkud neobvyklý, si jisté vyžádá několik změn v sestavě. Volno v již zmíněném zápase s Libercem dostali například Jan Ščotka, Lukáš Válek, mladí hráči Přemysl Svoboda s Martinem Havelkou, či brankář Denis Godla.

Již po prvním zápase s Libercem zmínil únavu obránců trenér Vladimír Országh: „Výrazně se na nás podepsala únava našich obránců, kteří odehráli zatím všechny zápasy, ale zvládli to.“

Dobré výkony s Libercem znamenaly přiblížení se k postupu

Slovenský trenér také vyjádřil spokojenost s výkonem i ve druhém zápase s Libercem, kde Litvínov přišel o vyšší bodový zisk až po samostatných nájezdech. „Odehráli jsme solidní zápas proti těžkému soupeři. Remíza je zasloužená, soupeř nás předčil v nájezdech a bere body navíc. Rozhodně jsme odehráli lepší zápas v porovnání se zápasem v Liberci,chválil své svěřence. 

Zároveň také připustil možné změny, jelikož Generali Česká Cup slouží hlavně k přípravě na novou sezónu: „Příprava nám ukazuje spoustu věcí. Zbývá nám ještě měsíc, máme čas na ozkoušení nových věcí, nových pozic hráčů, jelikož hrajeme ještě několik zápasů,“ doplnil Vladimír Országh po domácím utkání s Libercem. 

Při momentálním pohledu na tabulku skupiny B jsou věci víceméně jednoznačné. Na špici si hájí své místo Karlovy Vary se ziskem deseti bodů v pěti zápasech, Litvínov je druhý se sedmi body za čtyři zápasy. Třetí Liberec má stejný sedmibodový zisk jako Verva, nicméně Bílí tygři mají o zápas navíc. Mladá Boleslav je momentálně poslední se ziskem tří bodů ze čtyř zápasů. 

První utkání s Mladou Boleslaví začíná již ve středu od 17 hodin na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Aby měl Litvínov šanci na postup do další fáze, musí z následujícího dvojzápasu získat alespoň tři body. 
Konto našeho srdce 24.02.2021

Konto našeho srdce připravuje již třetí "Vlasatý zápas"

Uskuteční se v pátek 5. března 2021 v rámci posledního domácího utkání základní části, ve kterém hostíme České Budějovice.Zápas bude opět spojen s veřejnou sbírkou, tentokrát budeme pomáhat pětileté Matyldě, která podstupuje onkologickou léčbu a přišla o své vlásky. Ve spolupráci se spolkem Nové háro a našimi partnery chceme malé Matyldě pořídit...
Více >
Mládež 12.02.2021

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky k aktuální situaci

Vedení sportovního spolku HC Litvínov se vzhledem k pandemii a zrušení soutěží v aktuální sezóně rozhodlo snížit o 50% členské příspěvky pro své členy.
Více >
Mládež 03.02.2021

Útočník Skuhrovec bojuje o nominaci na MS U18, čeká ho další reprezentační kemp

David Skuhrovec se zúčastní dalšího kempu reprezentace do osmnácti let. Litvínovský útočník na něm bude bojovat o nominaci na dubnové mistrovství světa.
Více >
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov