Tuhé boje o desáté místo

Litvínovští fanoušci zažívají krušné chvíle, tým je na hranici postupu do play-off, nicméně má za sebou velmi silného konkurenta. Jedenáctý Zlín najel na sérii výher a takřka dýchá Vervě na záda. Jak na nastalé okolnosti zareagovala Verva? Dost adrenalinově, poněvadž poslední dva zápasy dokázali hráči ovládnout až v prodloužení.

Ale vše popořadě, v rámci 44. kola Tipsport extraligy čekala Litvínov karlovarská Energie. Skóre otevřel kapitán Trávníček, na jeho branku reagovaly Vary až ve druhé třetině. Prostřední dějství přineslo doslova gólové hody a v jeho závěru svítil na světelné tabuli stav 3:3, což znamenalo jediné – v závěru bude boj o body! Rovnováhu narušil Kverka, který svým gólem otevřel třetí část hry. Užuž to vypadalo, že Verva bude bez bodů. Jasné ne ale vyslovil Ondřej Jurčík, který v oslabení srovnal. Zápas tedy musel do prodloužení, kde se svým druhým gólem v zápase prosadil Juraj Mikúš.

„První třetina byla velmi dobrá, pak už to bylo horší,“ začal své hodnocení Radim Skuhrovec. „Se štěstím se nám podařilo srovnat a vytvořit si pár šancí před koncem, které jsme neproměnili,“ komentoval Jurčíkův gól a závěrečný tlak. „Šli jsme do prodloužení a tam se nám podařilo dát vítěznou branku za dva body,“ řekl nakonec šťastně Skuhrovec.

V podobném stylu se vyjádřil také probuzený střelec Juraj Mikúš, který měl na zápase velmi netradiční návštěvu. Na utkání, ve kterém se představil také jeho bratr Tomáš, dorazil autobus plný rodinných příslušníků a přátel ze Slovenska. „Měl jsem tu dnes asi 40 lidí, bývá to tak každý druhý rok. Jsou to známí a příbuzní, bratranci a strýcové,“ komentoval podporu slovenský útočník. Od pozitivních věcí se ale rychle přesunul ke svízelné situaci. „Dnes jsme rádi za dva body,“ vydechl Mikúš.

Na další zápas musel Litvínov odcestovat až do Olomouce, kde jej čekali domácí kohouti. Průběh utkání byl identický tomu s Vary. Domácí zaznamenali první trefu, kterou měl na svědomí Ostřížek. Fanoušky opět čekala výživná druhá třetina, která skončila 3:3. Olomoučtí hráči šli do vedení po trefě Handla, na kterou dokázala Verva odpovědět až minutu před koncem pomocí Marka Trončinského. V prodloužení mířil přesně Ščotka, jenž vybojoval Vervě cenné dva body.

„Utkání pro nás dopadlo velmi dobře,“ řekl na pozápasové konferenci Skuhrovec. „Přes další dva góly Olomouce jsme to nevzdali a hráli jsme dál,“ ocenil bojovnost černožlutých gladiátorů asistent trenéra. „Samozřejmě v prodloužení je to potom vabank. Nám se podařila dobře sehrát akce a máme dva body,“ uzavřel hodnocení Skuhrovec.

„Nebyl to lehký zápas,“ řekl nečekaný hrdina Ščotka. „Olomouc nás tlačila, ale kluci hráli dobře,“ komentoval utkání obránce. „My jsme udělali spoustu chyb, takže soupeř měl spoustu přečíslení,“ snažil se popsat problematiku. „Do budoucna musíme jít jako první do vedení a udržet ho, abychom brali tři body,“ uzavřel rozhovor Ščotka.

Utkání v Olomouci přineslo také špatné zprávy, během utkání se zranili dva obránci, Kanaďan Piché a při vstřelení branky také zkušený Jiří Hunkes. Start obou hráčů v utkání s Třincem je zatím nejistý.

Ve statistickém okénku se dnes podíváme na hráče, kteří mají nejvíce trestných minut. Všem vévodí kapitán Michal Trávníček, který jich na svém kontě má už 73. V patách mu je Ondřej Jurčík (64 minut) a Marek Baránek (60 minut). „Trestnou“ minulost má také Jaroslav Janus, který nasbíral 6 trestných minut, provinil se také Miroslav Hanuljak, u něhož svítí jeden dvouminutový trest.

Zaseknutý Třinec

V ocelářském táboře se před koncem základní části řeší jiné problémy. Tým zcela jistě postoupí do play-off, otázkou zůstává, ze kterého místa. Třinec zažívá třízápasovou šňůru bez výhry a začíná lehce ztrácet na třetí Mountfield.

Právě s Mountfieldem svedl velmi zajímavou bitvu, která skončila nelichotivou porážkou 1:5. Oba týmy předvedly vyrovnaný vstup do zápasu, nicméně zlomem se stala až třetí třetina, kdy dokázali hosté vstřelit tři branky a rozhodnout o osudu utkání. Jediným střelcem na straně Třince se stal lotyšský obránce Galvinš.

„Měli jsme v úvodní třetině převahu, jenže se trápíme s koncovkou,“ hodnotil zápas kouč Václav Varaďa. „Nedáváme branky a lacino inkasujeme,“ pojmenoval jasně problém, který se projevil právě v utkání s tabulkovým sousedem. „Je to asi krutý výsledek, ale moc jsme tomu nepomohli. Hradec vyhrál zaslouženě,“ uznal na závěr porážku Varaďa. Své k tomu doplnil také brankář Šimon Hrubec. „Moc si s pukem hrajeme, chybí jednoduchost střelby,“ řekl gólman.

V dalším utkání narazili Oceláři na dalšího silného soupeře, jímž byla brněnská Kometa. Zápas nakonec rozhodla jediná branka, která padla ve druhé minutě první třetiny. Jejím autorem byl bývalý obránce pražského Lva, Ondřej Němec.

„Rozhodly přesilovky. Brno hned ze své první dalo gól, nám to teď v tom stavu nechodí,“ postěžoval si při hodnocení zápasu asistent Marek Zadina. „Mrzí nás hlavně ta přesilovka pět na tři, kterou jsme nedokázali proměnit. Když chceme pomýšlet na body, musíme takovou využít,“ komentoval konkrétní situaci Zadina.

V trestných minutách vévodí útočník Tomáš Marcinko, jenž jich nasbíral už 83. Na druhém místě se nachází Jiří Polanský (63 minut), bronzová příčka náleží obránci Davidu Musilovi se 46 trestnými minutami. Mezi brankáři se provinil pouze Šimon Hrubec, který má na svém kontě 6 trestných minut.

Dokáže se konečně Verva proti Třinci prosadit a získat tři body nebo Oceláři ovládnou všechna čtyři vzájemná utkání? Přijďte se na rozluštění podívat a podpořit tým, utkání začíná v 17:20. Zápas můžete rovněž sledovat na ČT Sport