Do konce kalendářního roku odehraje Verva v Tipsport extralize ještě čtyři zápasy, a to máme už 21. prosince.
Svátky nesvátky, jede se dál!

HC VERVA Litvínov si v extraligové reprezentační pauze připomněl 70. výročí založení klubu a svou 71. sezónu v historii by rád vylepšil. Přes vítězství v Brně je tým stále poslední, bodovali i nejbližší tabulkoví sousedé, Zlín a Karlovy Vary.

Právě s Vary uskutečnil Litvínov zajímavou výměnu, v neděli se poprvé na tréninku hlásil Radek Duda. V Hradci by se měl z technických důvodů představit s jiným číslem (43), než se svým obvyklým (69).

"Věřím, že týmu dokážu pomoci, že půjdeme nahoru. Potenciál je tady obrovský. Je to o hlavě, srovnat si některé věci," uvedl po druhém tréninku s HCVL.

"Věřím, že společnýma silama dotáhneme tu loď tam, kde má být ukotvena. Došel jsem po nějaké době k názoru, že je lepší z Varů odejít a jít tam, kde budeme směřovat stejným směrem. Já hokej miluju. Čím jsem starší, tím víc, je to moje droga. Radim Rulík mě zná od nějakých patnácti let. Spolupracovali jsme spolu dobře už několikrát. Rebel? Dostal jsem tu nálepku od novinářů a naučil se s ní žít, nijak zásadně už to neřeším.

Co říkám parťákům v útoku? Trénoval jsem s Viktorem Hüblem a Frantou Lukešem, považuju je za jedny z nejlepších hráčů u nás, ne-li v Evropě. Jestli spolu budeme hrát, musím se snažit naladit na stejnou frekvenci, abych jim to nekazil," uzavírá Radek Duda.

Jiří Šlégr: "Je to kvalitní hokejista a jsme rádi, že jsme ho získali. Radim ho dobře zná a s kým jsme to konzultovali, tak nám říkal, ať do toho jdeme. Víme samozřejmě o Radkově pověsti, ale od toho nemůžeme začínat. Je to především profesionál, který hokej miluje."

S týmem trénuje také předchozí posila Lukáš Vantuch (právě z Hradce! - Litoměřic), který se představil ve žlutočerném dresu už v Brně. Do hry by už mohl zasáhnout i kapitán Michal Trávníček. Také plná "bojechopnost" dalších hráčů, dohánějících tréninkové manko, se blíží.

Litvínov se v úterý chystá na led hradeckého Mountfieldu, který před nedávnem převzal nový kouč, Vladimír Kýhos. Trenér, jehož hráčská a také část trenérské kariéry jsou spjaty s hokejovým Litvínovem, převzal po čtyřech porážkách v řadě a poklesu klubu na sedmé místo v tabulce hradecký tým.

A dařilo se mu, s filozofií hrát útočnější hokej mužstvo oživil. Uvedl se výhrou 2:1 po gólu v poslední minutě v Karlových Varech. Vyhrál celkově čtyři z pěti duelů. Mountfield nestačil jen doma na první Liberec, ale vzal mu alespoň bod (3:4p).

Verva jede k utkání 29. kola o den dříve než v původním rozpisu. Hrají se tak i další zápasy a jen část jich zůstala ve středečním termínu. Začátek je v 18 hodin.

HCVL čeká těžká "šichta", body potřebuje víc, než kdokoli jiný, soupeř je ale rozjetý a aktuálně se hřeje na druhé příčce pořadí.

Do konce roku čekají žlutočerný tým ještě tři zápasy, z toho dva atraktivní doma: na Vánoce 26. 12. s Kometou Brno, a den před Silvestrem, 30. 12. s pražskou Spartou. Mezitím ještě v pondělí 28. prosince zajede Litvínov do Plzně.

Kolik bodů z dvanácti možných do konce roku tým urve?
A podaří se opustit poslední příčku?