Naposledy se oba mančafty setkaly v minulé sezoně. Olomouc ovládla všechny čtyři vzájemné zápasy, ve třech dokonce zaznamenala stejný výsledek, kdy Vervu pokořila 3:1.

Bodová série ukončena

Litvínov se po špatném startu pyšnil velmi dobrou bilancí, z posledních pěti zápasů dokázal bodovat ve čtyřech z nich. Fanoušci doufali, že by tato série mohla pokračovat i proti Hradci Králové. To se nakonec nestalo a Mountfield v zápase jasně dominoval.

Sestava, která byla podobná jako v předešlých kolech, dostála jedné změny, v brankovišti se objevil David Honzík. Mladý gólman ale musel polykat jednu hořkou pilulku za druhou. Už na samém začátku odjel na trestnou lavici Zygmunt. Nedisciplinovanost briskně potrestal Hronek, posila z NHL využila závaru před brankou a překonala Honzíka.

O sedm minut později přišla další rána. Z levého kruhu přesně vypálil Šalda. Poté divákům u televizních obrazovek zatrnulo, protože po tvrdém zákroku Pospíšila zůstal na zemi ležet Hronek. Tento incident znamenal další oslabení Litvínova, které Mountfield znovu využil. Tentokrát byl šťastným střelcem Pavlík, jemuž asistoval právě Hronek.

Ve druhé třetině přidal pomyslný hřebíček do rakve Růžička a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Na ledě zhoustla atmosféra a bylo k vidění několik nedovolených zákroků. Ve třetí části dokonce shodil rukavice David Štich a vyzval na souboj Nedomlela. Po rvačce si oba podali ruce a odjeli na trestnou lavici. Litvínov v závěru přidal zásluhou Gerháta alespoň čestný zásah, ale na prohře to nic nezměnilo.

Hosty opět limitovala neschopnost vstřelit branku, na Štěpána Lukeš mířilo přes 32 střel, ale do sítě prošla pouze jedna. Chemici měli k dispozici i šest přesilovek, ale žádnou nedokázali využít. Oproti tomu Mountfield se v početních výhodách činil a připsal si dvě úspěšné.

„Věděli jsme, že domácí budou hrát aktivně a agresivně, což se i potvrdilo,“ hodnotil Vladimír Országh. „Dostali jsme rychlé góly, které zápas ovlivnily,“ pokračoval nový trenér na litvínovské lavičce. „Měli jsme nějaké šance, ale pořád nejsme v prostoru, kde bychom měli být, tedy před brankářem,“ okomentoval malou produktivitu. „Je to škoda, ale myslím, že Hradec vyhrál zaslouženě,“ ukončil hodnocení upřímně.

Nejproduktivnější hráčem je stále obránce Jan Ščotka, který má na kontě 6 bodů. Na paty mu šlape pětice hráčů, kteří se honosí čtyřmi body, jmenovitě se jedná o Tomáše Pospíšila, Martina Hanzla, Patrika Zdráhala, Viktora Hübla a Františka Gerháta.

Dvojzápas se smíšenými pocity

Olomouc má za sebou dvě utkání, ve kterých kohouti čelili pražské Spartě. První střetnutí odehráli na domácím ledě a zvítězili 4:1, odveta proběhla v Praze a role se zásadně otočily. Pražané rozhodli o osudu utkání prakticky už v první třetině a porazili hosty vysoko 7:1.

„Dnes jsme vyrazili do hlavního města vlakem, snad nám to přinese štěstí,“ stálo na olomouckém facebookovém profilu. Opak byl pravdou, úvodní tempo narušil Řepík. Během dalších minut se prosadil Košťálek a Rousek. Druhý jmenovaný dokonce proměnil nájezd, který následoval po faulu jednoho z obránců.

Druhou třetinu odstartoval Kudrna, který vypálil z bezprostřední blízkosti. V 9. minutě zvedal na hlavu Buchtele, stranou nezůstal ani obránce Jandus. Šestá branka znamenala konec pro brankáře Lukáše, jehož nahradil Konrád. Olomouc nakonec neodjela zcela potupena, protože se prosadil Káňa. V samotném závěru upravil na konečných 7:1 Buchtele.

„Sparta se z posledního zápasu poučila, zlepšila se ve všech směrech,“ řekl po zápase Zdeněk Moták. „Honzovi Lukášovi zápas nevyšel, protože obrana nefungovala podle našich představ. Musíme se zlepšit v mnoha ohledech,“ dodal na závěr.

„Zápas se nám moc nevyvedl,“ hodnotil prohrané utkání útočník Vojtěch Tomeček. „Chtěli jsme se dostat do hry ve druhé třetině, ale ani to se nám nepovedlo,“ komentoval průběh. „Závěr už byl lepší, musíme se teď dobře připravit na utkání v Litvínově,“ pravil odchovanec Milevska.

První místo mezi nejproduktivnějšími hráči drží dva útočníci, Lukáš Kucsera a Jan Knotek. Oba mají ve své kolonce pět bodů. Z obránců se nejvíce daří Tomáši Dujsíkovi, který posbíral tři body za tři asistence.