Preview A-tým 07.12.2020
Autor: Ondřej Mach

Naváže Litvínov na výhru proti Motoru? V úterý přijedou Vítkovice

Jedeme dál, extraligový program pokračuje v neúprosném tempu. Verva v úterý na svém ledě přivítá Vítkovice, které do zápasu povede staronový trenér Miloš Holaň. Duel proti Slezanům odstartuje v 17:30.

Chemici po sedmi kolech vyhráli za tři body

Z posledních sedmi utkání zaznamenali tři výhry, pokaždé ale jen za dva body. Litvínovští hokejisté se plného bodového zisku dočkali proti Českým Budějovicím, které se na jejich ledě představily v neděli. 

Domácí do zápasu vstoupili aktivně, jejich snaha byla ve čtvrté minutě odměněna brankou Patrika Zdráhala. Jenže Motor ještě před první sirénou srovnal a v prostředním dějství se ujal vedení zásluhou Víta Jonáka. 

Jihočeši měli ve druhé třetině množství šancí, klidně mohli přidat třetí zásah. Černožlutí se ale ubránili a v poslední části hry předvedli také obrat, na domácí straně se prosadili Martin Hanzl a Pawel Zygmunt. Litvínov tak nakonec vyrovnaný duel ovládl 3:2. 

„Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, dali jsme rychlý gól. Potom České Budějovice vyrovnaly, byly mnohem aktivnější a svým pohybem velmi nepříjemní. Hrály jednoduchý hokej s tlakem na branku,“ řekl po zápase litvínovský trenér Vladimír Országh.

„Jsem ale velmi rád, že jsme ve třetí třetině jsme hru zjednodušili, šli jsme si za tím, a nakonec jsme vydřeli velmi důležité vítězství za tři body,“ dodal domácí kouč. 

Spokojený byl i střelec prvního gólu Zdráhal. „Jako tým jsme ukázali charakter a nezabalili jsme to. Po druhé třetině jsme se nabudili, řekli jsme si, že to dokážeme otočit, a to se povedlo,“ pochvaloval si mladý útočník.

Nyní se Severočeši postaví Vítkovicím, které před domácími tribunami porazili šestkrát v řadě. Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je Richard Jarůšek (5+3), následuje ho Patrik Zdráhal (4+4). V brankovišti dostává prostor především Denis Godla.

Vítkovice se trápí, po páté porážce odvolaly trenéry

V Ostravě aktuálně nepanuje ideální atmosféra: Vítkovice padly pětkrát v řadě a vedení klubu sáhlo k avizovanému kroku. Po porážce proti Olomouci bylo odvoláno celé trenérské trio ve složení Mojmír Trličík, Darek Stránský a Ladislav Svozil. 

Už v pondělí Ridera ohlásila jméno nového lodivoda. Mužstvo převzal staronový trenér Miloš Holaň, jeho asistenty se stali Roman Šimíček a Radek Philipp. 

Ale zpátky k duelu s Morou. Slezané na jejím ledě ve druhé třetině otočili skóre, obrat ve 33. minutě dokonal Dominik Lakatoš. Kohouti ale v poslední dvacetiminutovce zápas dovedli do zdárného konce, výhru trefil Tomáš Valenta. 

Vítkovicím v extraligové tabulce momentálně patří devátá příčka. Po zápase s Litvínovem se tým střetne se Spartou, v neděli pak Rideru čeká odveta proti Vervě. 

Kanadské bodování Ostravanů vede desetigólový střelec Dominik Lakatoš, po osobní stránce se daří i Rostislavu Maroszovi. Mezi třemi tyčemi nastupuje hlavně Miroslav Svoboda.

Sestavy z posledního utkání

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Irving, Ščotka, Štich (A), Cibulskis, Kudla, Demel, L. Doudera – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Látal, Gerhát, Válek – Zygmunt, Helt, M. Havelka

HC VÍTKOVICE RIDERA: Mi. Svoboda (Dolejš) – R. Polák (C), Štencel, Trška, L. Kovář, R. Černý, Koch, Kubeš – Schleiss (A), Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Mallet – Dočekal, Werbik, Šišovský – Lednický, J. Mikyska, Fridrich.
Konto našeho srdce 28.07.2021

Konto našeho srdce se společností REHA 2015, s.r.o. pomohly malé Kačence z Mostu

Kačenka se narodila v roce 2008 a vlivem předčasného porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. Postižené má horní i dolní končetiny a je odkázaná na invalidní vozík. Cena této zdravotní pomůcky převyšuje možnosti maminky samoživitelky, která pobírá pouze příspěvek na péči o dceru Kačenku. Z tohoto důvodu nás paní Barbora požádala o finanční spoluúčast...
Více >
Konto našeho srdce 08.07.2021

VIDEO: Stříhání vlasů pro Nové háro

V letošním roce jsme společně se spolkem Nové Háro a dalšími partnery a osobnostmi uspořádali již třetí ročník "Vlasatého zápasu". Tentokrát jsme pomáhali malé Matyldě z Brna, onkologické pacientce, která si přála mít vlasy i po dobu náročné léčby. Tito pacienti totiž během chemoterapií o své vlastní vlasy přicházejí a jsou vystaveni pohledům...
Více >
Junioři 23.06.2021

Tři pozvánky na první kemp. Kdo vyrazí na soustředění reprezentace do dvaceti let?

V nominaci na první přípravný kemp reprezentační dvacítky figurují tři litvínovští hokejisté. Jde o zadáka Ondřeje Baláže a útočníky Michala Guta s Lukášem Stehlíkem.
Více >