Chemici poslední dvě utkání sehráli na Kladně s místním PZ a v Třemošné proti Meterou. Proti Třemošné si litvínovští mladíci s chutí zastříleli. Hned v úvodu utkání se dostali do dvougólového vedení po brankách Vopata a Slavíka. Šest minut před koncem třetiny se z trestného střílení prosadil Skuhrovec a Litvínov šel do kabiny v dobré náladě.

Podruhé v zápase se prosadil Vopat, na kterého o deset minut později navázal Hora. Na začátku poslední periody skóroval i Kadár a Chemici šli do trháku. Před třetí sirénou se prosadili Kočárek s Kuchařem a Litvínov mohl slavit osmibrankové vítězství.

Ještě víc než Litvínovu se daří dalšímu západočeskému soupeři. Plzeň vyhrála ve všech čtyřech zápasech, do kterých nastoupila. Minulý týden doslova rozsekala pražskou Kobru 14:2 a Kladnu nasázela šest branek. Do vedení se Plzeň dostala zásluhou Šilera a hned na konci oslabení i Holý.

V přesilové hře potrestal soupeřovo vyloučení Hauser. Ve druhé třetině indiáni ubránili dvě oslabení a zvýšili brankový rozdíl na čtyři. To brankáře překonal Marcel. O snížení se prosadil kladenský Ullrych, na něhož navázal Nedvěd. Kladno místo honu za vyrovnáním nechalo skórovat Soukupa a Hausera a bylo po zápase.

"Kladno na nás nastoupilo, kluci měli asi ještě v hlavách velké vítězství nad Kobrou. Po první části jsme sice vedli 3:0, ale celkově jsme měli spoustu vyloučených, Kladno se tak dostalo do tlaku. I když jsme vyhráli, nebylo to z naší strany ideální. Chtěl bych pochválit gólmana, který chytal výborně a podržel nás," řekl k zápasu plzeňský kouč Petr Kořínek.

Zatím nejlepším hráčem chemiků je s 11 body (5+6) Dominik Brouček. Na paty se mu lepí desetibodový Jan Vopat (5+5). Z brankářů se do brankoviště dostal jen David Čermák s průměrem 1,8 inkasované branky na zápas a s úspěšností zákroků na 92,56%.