Mladí hráči Litvínova, zdá se, vyladili formu na play off. Z domácích klání proti Havířovu (3:1) a Zlínu si odnesli šest bodů a bodově se dotáhli právě na berany. Litvínov poslal v první třetině do vedení Vopat, který ještě nedávno nastupoval za juniorku. O druhý gól Severočechů se v úvodu druhé třetiny postaral taktéž hráč se zkušenostmi z juniorské soutěže, a to Skuhrovec. Lehce po polovině utkání přidal Vopat svou druhou branku, na níž zareagoval Laciga a Matúšů. Zlín do závěrečného tlaku nepustil Špaček, když v posledních minutách dal svému týmu dvoubrankový náskok.

Havlíčkobrodským bruslařům se v roce 2020 vůbec nedaří. Aktuálně se potýkají s osmizápasovou šňůrou porážek. Naposledy nestačili na Kladno (1:3) a Chomutov. Skóre otevřel útočník Pirátů Spudich, jenž se trefil přesně k levé tyči. Na další branku diváci čekali až do poloviny utkání. To se střelou okolo clonících hráčů prosadil Šilar a následně z brejku skóroval Šugár. Chomutov vedl už o tři branky, ale nestačilo mu to. Deset minut před koncem zápasu přidal svou druhou branku Spudich a po závěrečné siréně mohl Bajgar oslavit vychytané čisté konto.

"Odehráli jsme špatný zápas. V kabině jsme si řekli, že na ně nastoupíme. Pak jsme dostali první gól a úplně jsme se z toho sesypali. Ve druhé třetině jsme měli náznaky, že bychom mohli dát gól, ale bohužel jsme ho nebyli schopní dát a to nás dnes pohřbilo," řekl po zápase zklamaný trenér Hart.

Zubr Přerov si z posledních dvou utkání odnesl dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech proti Mladé Boleslavi. Následoval však výjezd do Liberce, kde Hanáci schytali desítku. Do vedení se však dostal právě Přerov! Ve třetí minutě se prosadil obránce Koblížek. Následovala liberecká jízda, kterou po sedmi minutách hry odstartoval Putz. V první třetině se k němu ještě přidal Měchura a také Jenčovský.

V prostředním dějství to stále nevypadalo na debakl, jelikož za Žurka dopravil puk pouze Vodlan. Ten pravý masakr se naplno ukázal až ve třetí třetině. V krátkých rozestupech skóroval Kříž, Tůma, Rossmy, Masař, Putz a Hujer. Šest branek se šesti různými střelci tedy definitivně potopilo přerovské naděje.

"Tady není co hodnotit. Domácí vyhráli zaslouženě, ve všem nás předčili. Máme velkou marodku, ale na to se nechceme vymlouvat. Jediné, co nás mrzí, je poslední třetina," řekl po drtivé porážce Aleš Verlík.

Kanadské bodování mezi chemiky i nadále vládne Dominik Brouček (18+23). Zpět na vrchol se vyšvihnul po návratu z juniorky Jan Vopat s deseti góly a osmnácti asistencemi. Nejlepším hráčem z řad bruslařů je Filip Dymák, který skóroval 14x a k tomu přidal 23 asistencí. Druhý Adam Rauš, vstřelil deset branek a zapsal si i devatenáct asistencí. Vedoucím mužem přerovského bodování je střelec dvaceti branek, Jonáš Jobánek, který má na svém kontě i 17 asistencí. Druhý Radim Hradil se prosadil 19x a jako asistent je uveden 14x.