Dva zlaté body po takovém průběhu zápasu, že?

"Určitě! Nebyl to lehký zápas. Olomouc nás tlačila, kluci hráli dobře. My jsme udělali spoustu chyb, takže soupěř měl spoustu přečíslení. Zaplať Pán Bůh, že nám to Pety vyčapal a my jsme ubojovali ten bod navíc."

Ve druhé třetině jste přidali na důrazu. Byl právě tohle recept na Olomouc?

"Myslím, že ano. My jsme jim jakoby převzali hru, chtěli jsme napadat, nahazovat si puky jednodušše za ně a chodit po nich, abychom jim ubrali síly. Nakonec se to vyplatilo."

Vypadá to, že hračičkové z Litvínova našli recept na to, jak se vracet do zápasu?

"Jsme moc rádi za to, že jsme to dvakrát otočili. Ale nemůžeme na to spoléhat. Spíše musíme do vedení a udržet si to, abychom brali tři body."

Jak těžké bylo dohrát poslední přesilovku?

"To bylo klíčové. Naštěstí to Marek Trončinský vymetl jak je u něj zvykem. Takže pro nás super."

A ta akce v prodloužení?

"To udělal výborně Franta Lukeš, který tam naznačil střelu, všichni vyjeli a já jsem měl prakticky prázdnou bránu."