I když naděje v posledních zápasech byla pro Vervu malá, stále byla. Po dnešním posledním kole základní části už bohužel není žádná. Sparta si dokázala poradit s prvním Libercem a Zlín zase s Kometou Brno. Oba celky uspěli za tři body, naopak Litvínov nezískal bod žádný a na možný úspěch potřeboval všechny tři. V dnešním zápase ve Vítkovicích se dokázal trefit pouze jeden jediný hráč, a to obránce Lukáš Doudera. Chemici si se svým neúspěchem nemusí tolik lámat hlavy i kdyby totiž uspěli, do šťástného konce už by to nedotáhli. I přesto je vidět na hráčích hořké zklamání. "Samozřejmě, že dokud nějaká šance byla, tak jsem tomu věřil. Ale ta sezóna se pokazila už jindy, než v těchto posledních zápasech," říká smutně Viktor Hübl. "Sezónu bych nehodnotil, to je asi na dlouhé vyprávění," dodal.