Preview A-tým 16.10.2021
Autor: Kamila Stříteská

Nedělní odpoledne v duchu hokeje, Verva hostí Energii

Na nedělní odpoledne je na seznamu domácí utkání chemiků proti Karlovým Varům. Na domácím ledě se litvínovských hokejistům v letošní sezoně nedaří a čeká je tak šance na reparát před domácím publikem. Zápas začíná v 15:00 hodin.

Litvínovští nezažívají dobrý vstup do sezóny, ze třinácti zápasů dokázala Verva pouze třikrát zvítězit za plný počet bodů a má pouze 13 bodů na svém kontě. V pátek se chemici utkali s olomouckými kohouty. Na úvodní branku zápasu se muselo čekat až do 53. minuty, kdy Denis Godla lovil kotouč v síti po šťastné střele Rostislava Olesze. Fotbalovým výsledkem 1:0 pro Olomouc utkání skončilo a Verva zaznamenala druhou porážku v řadě.

„Ve třetí třetině už jsme věděli, že to bude o jednom gólu, který nakonec dali domácí. Gól byl o šikovnosti hráče, který si umí zkorigovat oči i ruce a umí to trefit. Ne vždy se to podaří, ale domácímu hráči to vyšlo v pravou chvíli,” zhodnotil zápas s Olomoucí Vladimír Országh.

Ze soupeřovo tábořiště

Po třinácti odehraných kolech se Energie nachází na 10. místě s celkovou bilancí pěti výher, šesti proher a dvou proher v prodloužení a tedy 17 body na kontě. Po pěti zápasové sérii proher se svěřencům Martina Pešouta podařilo uspět v západočeském derby s Plzní. Čaroděj v karlovarské svatyni Filip Novotný zaznamenal druhé čisté konto v sezoně a svým fenomenálním výkonem dopomohl Karlovým Varům k bodovému zisku.

„Rozhodujícím faktorem byl samozřejmě výkon Filipa Novotného, který nás držel celý zápas ve hře a dal nám šanci abychom zvítězili. Patří mu veliká pochvala, ta ale patří i všem hráčům, kteří to odpracovali a odbojovali celých šedesát minut,” uvedl po vítězném zápase asistent trenéra Tomáš Mariška.

Nejste očkovaní, nestihli jste se otestovat a chcete dorazit na dnešní zápas s karlovarskou Energií? Nově se můžete otestovat před utkáním u vchodu "B" Zimního stadionu Ivana Hlinky. Zdravotní pojišťovna hradí jeden antigenní test týdně.

Lekce od silného Mountfieldu. Dorostenci padli na domácím ledě 2:7

Po páteční prohře v prodloužení chtěli Severočeši zvítězit, do cesty se jim postavil šestý Hradec Králové. Hosté šli do vedení díky dvěma zásahům Pajera, Litvínov se sice připomněl v prostřední dvacetiminutovce, ale Mountfield opět udeřil a s přehledem si zajistil tři body.
Zápasy - Dorost před 3 dny

Přesilové hry klíčem k úspěchu! Dorostenci deklasovali PZ Kladno 9:1

Ve druhém utkání dorostenecké nadstavby narazili chemici na kladenské Pracovní zálohy. Středočeši v úvodním duelu schytali debakl od Hvězdy, a tak měli co napravovat. Tahali za kratší konec a to kvůli častým vyloučením, které dokázali hosté tvrdě trestat. Za zmínku stojí výkon Jakuba Bednaříka, který se blýskl hattrickem.
Zápasy - Junioři 03.12.2021

Junioři padli s Pardubicemi po prodloužení 3:4

Ve 22. kole juniorské Extraligy zavítaly na led Litvínova Pardubice. Zápas přinesl celkem sedm branek, včetně té vítězné z prodloužení. Skóre sice otevřeli domácí, ale hosté otočili na 1:3, takže ke konci utkání to byli právě Litvínovští, kteří museli vynaložit své síly, aby dostali zápas do prodloužení.