Rozhovory 16.02.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Neumíme dotáhnout zápasy k úspěšnému konci, říká útočník Michal Trávníček

Ve 36. minutě výborně zužitkoval pas Ondřeje Jurčíka a poslal Vervu do dvoubrankového vedení. Radost z gólu v oslabení ale postupně zhořkla, protože ani trefa Michala Trávníčka nestačila na zisk tří bodů. Verva po prohře setrvává na poslední příčce.
Litvínov do nedělního utkání vstoupil opatrně. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny, kdy se po rychlé akci prosadil Samson Mahbod. O několik chvil později slavil branku Michal Travníček, jenž se prosadil v oslabení. Mladá Boleslav se dvěma zásahy vrátila do zápasu a v samostatných nájezdech dokonala obrat.

„Dva body jsou málo,“ řekl na úvod pozápasového rozhovoru Trávníček. Jeho slova mířila na odehraný zápas s Mladou Boleslaví a také na dobře rozjetou partii s Libercem. V té Litvínov těsně před koncem vedl, ale podobně jako proti Středočechům bral nakonec bod. „Trápí nás závěry utkání, neumíme to dotáhnout,“ dodal.

„Nehrajeme špatně, držíme tempo s týmy ze špičky tabulky, ale chybí nám koncovka,“ pokračovala klubová ikona. „Dnes za to mohla dvě zbytečná vyloučení,“ hledal důvod závěrečného zkratu.

Do psychiky hráčů se nejspíše promítl také mladoboleslavský gól na 2:1, po kterém si Vladimír Kýhos vzal trenérskou výzvu. „Vůbec jsem ho nezaregistroval, viděl jsem pouze šarvátku,“ popisoval momenty na konci druhé třetiny. „Jít do třetí třetiny s dvougólovým náskokem by bylo mnohem lepší,“ podotkl litvínovský útočník.

Litvínovu aktuálně patří čtrnáctá příčka, na Pardubice s Kladnem ztrácí tři body. Sluší se dodat, že chemici mají o dva zápasy méně, ale bodová statistika je neúprosná. „Bude to boj až do konce,“ pravil Trávníček. „Máme ale dvě utkání k dobru, takže tam by bylo dobré něco vydolovat,“ pokračoval zamyšleně forvard.

„Musíme stavět na předvedeném výkonu, protože ten nebyl špatný,“ hledal východisko jeden ze stavebních pilířů litvínovské sestavy. „Trápí nás především produktivita, protože gólů dáváme hrozně málo,“ pojmenoval problematiku. Michal Trávníček zaznamenal teprve druhý gól v probíhajícím ročníku. „Naše formace se soustředí spíše na defenzivu,“ řekl na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Trávníčkem:

Žáci dnes

SOUHRN: Litvínovská pátá třída obsadila osmou příčku, podívejte se na průběh sezony

Jedno utkání zbývalo odehrát severočeským páťákům, ti o něj samozřejmě přišli kvůli pandemii koronaviru. Nade vší pochybnost by ale udrželi osmé místo a zakončili by na něm celý ročník. Jaký průběh měla celá sezona a kdo svými výkony vynikal?
Více >
Mládež před 2 dny

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky ke COVID-19

Prohlášení předsedy mládeže HC Litvínov, sportovní spolek.
Více >
Dorost před 2 dny

Jak se dařilo dorostenecký brankářům? Nejvíce se činil Čermák

Mladé naděje v neúplné sezoně obsadily dvanáctou příčku. Litvínovští úspěšně překonali nástrahy základní části a mířili do play off. To kvůli pandemii koronaviru neproběhne. Velký podíl na dobrém výsledku mají gólmani, v brankovišti Litvínova se vystřídali tři. Jak se jim vedlo v uplynulé sezoně?
Více >