Rozhovory 30.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Nezbývá nám nic jiného než bojovat, velí Jiří Šlégr

Verva v úterý na domácím ledě zabrala a favorizovanou Plzeň porazila 5:1. Po zápase se o současné formě týmu, konci některých hráčů nebo okolnostech výměny obránce Jánošíka rozpovídal generální manažer klubu Jiří Šlégr.
„Myslím, že posledních pět zápasů hrajeme velice dobrý hokej. Bohužel jsme proti Vítkovicím ani Olomouci nezvítězili, i když jsme soupeře přehrávali. Pak jsme posbírali nějaké body, o nějaké jsme přišli v Brně,“ praví bývalý obránce na úvod. 

Právě v moravské metropoli měl Litvínov v neděli nakročeno k cennému vítězství. Ve druhé polovině utkání ale tříbrankový náskok prohospodařil, a nakonec padl po nájezdech. „Soupeře jsme zase v první třetině k ničemu nepustili a měli velký tlak, což ocenili i domácí fanoušci. Proti Plzni na to kluci navázali, bylo vidět, že bojují a hrají na plné pecky. Nic jiného nám nezbývá,“ myslí si Šlégr. 

Verva minulý týden ukončila spolupráci hned se třemi hráči: Lukášem Kašparem, Jurajem Mikúšem a Karlem Kubátem. „V této fázi sezony to bylo určitě těžké rozhodnutí, ale správné. Až na konci sezony se ale ukáže, jak to všechno dopadne. Myslím, že mužstvo takový impuls potřebovalo. Budu věřit, že navážeme na zápas s Plzní,“ doufá generální ředitel Litvínova. 

Velký rozruch vyvolala i výměna zřejmě nejdůležitějšího litvínovského obránce Adama Jánošíka. Šlégr však přiznal, že v této situaci už klub neměl moc na výběr. „Hráli jsme víceméně vabank. Dali jsme svého nejlepšího beka, který hrál opravdu obětavě a měl to tady rád. Předpokládalo se, že tady bude delší dobu. Pak se vám naskytne možnost vzít beka z národního mužstva,“ říká.

„Rozhodli jsme se tak a zatím se to jeví jako dobré rozhodnutí. Michal hraje na úrovni par excellence, je to opravdu vynikající bek. Má přehled a klid na hokejce, strašně moc nám pomáhá,“ doplňuje Šlégr. 

Komplikací pro trenérský tým jsou zdravotní problémy, které vyřadily ze hry nedávné posily Samsona Mahboda a Edwina Hedberga. Právě u švédského hokejisty je zranění vážnějšího charakteru. „Přistoupili jsme na to, že poletí do Švédska, kde má fyzioterapeuta, se kterým pracuje. Pokusí se dát dohromady tam. Jakmile by byl připravený, tak okamžitě přiletí.“

Stejný osud kromě toho potkal i Petera Jánského. „Zranil se v prvním zápase, ve kterém hrál velice dobře. Samozřejmě extraligové tempo je jiné než v první lize, z toho možná zranění vzešlo,“ uzavírá Jiří Šlégr. 
Žáci včera

SOUHRN: Litvínovská pátá třída obsadila osmou příčku, podívejte se na průběh sezony

Jedno utkání zbývalo odehrát severočeským páťákům, ti o něj samozřejmě přišli kvůli pandemii koronaviru. Nade vší pochybnost by ale udrželi osmé místo a zakončili by na něm celý ročník. Jaký průběh měla celá sezona a kdo svými výkony vynikal?
Více >
Mládež před 3 dny

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky ke COVID-19

Prohlášení předsedy mládeže HC Litvínov, sportovní spolek.
Více >
Dorost před 3 dny

Jak se dařilo dorostenecký brankářům? Nejvíce se činil Čermák

Mladé naděje v neúplné sezoně obsadily dvanáctou příčku. Litvínovští úspěšně překonali nástrahy základní části a mířili do play off. To kvůli pandemii koronaviru neproběhne. Velký podíl na dobrém výsledku mají gólmani, v brankovišti Litvínova se vystřídali tři. Jak se jim vedlo v uplynulé sezoně?
Více >