„Řada dlouhodobějších zranění zejména útočníků a účast dvou hráčů v přípravě na MS do 20 let nás přinutili reagovat na vzniklou situaci a sáhnout i jinam, než do naší farmy,“ vysvětlil generální manažer klubu Robert Kysela.

Mimo zápasy jsou stále Martynek a Nejezchleb, oproti situaci před reprezentační přestávkou také Jakub Černý a Josef Stříbrný, zraněni jsou navíc bratři Doležalové, Řehoř a Havelka. V juniorské reprezentaci působí Kristian Reichel a Jan Dufek.

Oba noví hráči už mohou nastoupit v dnešním utkání, ve kterém se očekává také obnovená premiéra v Litvínově obránce Karla Pilaře.

Jakub Strnad se narodil 16. 2. 1992, je odchovancem Kladna a prošel všemi mládežnickými reprezentačními kategoriemi. Letos nastoupil za Kladno ve WSM lize ke 35 zápasům s bilancí 11 + 11.
Má zkušenosti i z 61 extraligových utkání v kladenském dresu.

Radek Veselý se narodil 5. 5. 1996 a v dorostu působil ve Slavii a poté v Chomutově. Rovněž reprezentoval od "šestnáctky" po "dvacítku". V letošních osmi zápasech za Kadaň se trefil třikrát a na další tři góly přihrál, v pěti utkáních za Most jednou asistoval.
Za Piráty si zahrál Tipsport extraligu v 19 zápasech ročníku 2015-16.