Jak už jsme informovali, černožlutá juniorka bude po zbytek sezony hrát tzv. DHL Superpohár. První zápas v rámci této soutěže odehráli mladí Severočeši ve čtvrtek, kdy před vlastními fanoušky přivítali silného soka - pražskou Spartu.

Hostí se ujali vedení už po 65 vteřinách hry: autorem úvodní trefy se stal Dominik Arnošt, který se trefil z vrcholku kruhu. Sparťanský náskok navýšil ve druhém dějství Josef Slavíček, jenž se ve skrumáži před Zajíčkem zorientoval nejlépe.

Kontaktní gól zaznamenal v přesilové hře David Skuhrovec a zápas tak byl v poslední periodě stále otevřený. Pražané ovšem předvedli další aktivní vstup do třetiny a byli za něj odměněni třetím zásahem, o který se postaral znovu Dominik Arnošt. Stav 1:3 vydržel až do konce, sparťané si ze severu odvezli tři body.

Domácí trenér Radek Mrázek byl přesto s výkonem svého mužstva poměrně spokojený. „Ze zápasu jsme měli trochu strach, protože v týdnu jsme trénovali ve dvanácti lidech a měli jsme jen tři obránce,“ zmínil litvínovský lodivod na úvod.

„Musím říct, že to byl parádní juniorský zápas se vším všudy, ve vysokém tempu. Byl tam důraz, prostě se to muselo líbit. Až přestaneme soupeřům věnovat góly našimi hrubkami a trefíme alespoň fotbalovou branku, tak by to mohlo být dobré,“ dodal Mrázek.

Další zápas čeká tým v sobotu v Karlových Varech. Litvínov v této sezoně čelil Energii dvakrát a byly z toho dvě nepříjemné porážky (1:4 a 1:8).

Mužstvo z lázeňského města si v turnaji O Pohár DHL vedlo o něco lépe, soutěž zakončilo na pátém místě vyrovnané tabulky. Karlovarští tak zcela určitě budou chtít uspět i v navazujícím Superpoháru DHL, do nějž vstoupili čtvrtečním kláním na ledě Kladna.

Vary v jedenácté minutě vedly už o dvě branky, prosadili se Daniel Černý a David Tureček. Domácí Rytíři ještě před první sirénou snížili gólem Matyáše Šapovaliva a na startu druhé části hry srovnal Tomáš Bernat. Vedení hostím vrátil David Novotný, další trefa Bernata ale znamenala smírný stav.

Šedesát minut základní části vítěze neurčilo, napínavý duel tak dospěl až do prodloužení. V něm se po 46 vteřinách podařilo skórovat Danielovi Černému, který Karlovým Varům vystřelil druhý bod.

Po duelu s Litvínovem čeká Energii šlágr se Spartou. Následně doma vyzve Slavii a 22. února načne druhou část domácím utkáním proti Rytířům.

Z karlovarského kádru si chemici musí dát pozor na Richarda Zárubu, který v předchozím turnaji nasbíral 38 bodů (8+30). Nejlepším střelcem byl zase se šestnácti brankami David Novotný, stačilo mu na to pouhých 27 utkání.