Rozhovory 07.05.2020
Autor: Ondřej Mach

Od hráčů chci profesionalismus, každý začíná s čistým stolem, říká nový trenér Országh

Verva v pondělí pod vedením nového realizačního týmu zahájila přípravu na nadcházející extraligovou sezonu. Trenér Vladimír Országh promluvil o své trenérské vizi nebo vztahu s hráči.
„Myslím, že to bylo dobré. Co se týče zázemí, tak jsme zatím jen v rozcvičovně, ale je tady všechno, co potřebujeme. Chlapci měli po dlouhé pauze chuť, takže to zatím hodnotím pozitivně,“ říká na začátek slovenský kouč. 

Országh na severu podepsal dvouletou smlouvu, jeho cílem bude tým přebudovat a vrátit zpátky do vyřazovacích bojů. Dvaačtyřicetiletý trenér byl velmi úspěšný na Slovensku, kde s Bánskou Bystricí získal dva mistrovské tituly. Kromě toho působil jako asistent u slovenské reprezentace. 

„Je to výzva. Poslední roky asi výsledkově nevyšly, ale my se díváme dopředu. My jako realizační tým společně s hráči uděláme všechno pro to, aby se sem vrátilo play off. Bude to na nás, jak budeme spolupracovat. Těšil jsem se, jdu do kvalitní ligy, která má jméno. Klub má obrovskou historii, Litvínov je hokejové město,“ pokračuje Országh. 

Litvínov má za sebou další neúspěšnou sezonu, v níž musel bojovat o extraligovou příslušnost až do konce základní části. „V týmu musíme zvýšit konkurence. Uvidíme, jak se kádr vyskládá, jestli se liga uzavře nebo ne. V první řadě je ale tvrdá práce. Nikdo netvrdí, že sem přijdeme a všechno vytrhneme. Ale my jako realizační tým a hráči budeme tvrdě pracovat,“ doufá Országh, který to jako hráč dotáhl až do NHL. 

„Není to o tom, že si odtrénujete a jdete domů. Dnes je to celodenní proces. Není to o tom, jak trénujete, ale jak regenerujete a spíte. To je všechno propojené, takže na to budeme samozřejmě apelovat. Kluci si musí uvědomit, že tělo je živí. Když ho nebudou mít dobře připravené, tak půjdou výkonnostně dolů a práci ztratí. V dnešní době by měl být každý rád, že má nějakou práci a může být v profesionálním sportu,“ myslí si nový litvínovský kouč. 

Országh v současnosti společně s realizačním týmem pracuje na skladbě hráčského kádru. „Někteří hráči tady byli podepsaní, někoho bychom chtěli přivést. Chci, aby to kluci brali profesionálně, nejen na ledě, ale i mimo led. Určitě nechci přijít s nějakými velkými prohlášeními, co tady budeme všechno dělat. Je to určitý proces, který bude probíhat. Přestavba není jednoduchá, chvíli to trvá,“ ví rodák z Bánské Bystrice. 

Alfou a omegou bude fyzická připravenost, hráče v následujících dvou měsících čeká tvrdá příprava na suchu. „Když nejste v dnešním hokeji fyzicky připravení, tak nemáte šanci. Není to o tom, že půjdete dopředu a dozadu ne. Dnes musíte šlapat do všech směrů, o tom příprava bude.“

Országh patří do mladší trenérské školy, ve svém věku se ale řadí mezi zkušené kouče. Jak by sám sebe charakterizoval jako trenéra? „Beru svoje svěřence jako partnery. Jsou daná určitá pravidla, které se musí dodržovat. Ale jsem otevřený, nemám problém se s nikým pobavit. Chci, aby se mnou hráči komunikovali. Když nebudou, tak jim možná něco vadí, třeba spoluhráč nebo něco jiného. Když o těchto věcech nebudeme vědět, tak je nedokážeme napravit,“ míní. 

Jeho asistentem bude Václav Sýkora, který tým v minulosti pět let vedl jako hlavní trenér. Mimo jiné má zkušenosti z Finska a Ruska. „Myslím, že spolu budeme fungovat dobře. Už jsme byli v kontaktu, když se oznámil realizační tým. Na hodně věci máme společný názor, ale když budeme mít na něco jiný názor, tak to bude jedině dobře. Budeme o tom komunikovat, diskutovat a najdeme správné řešení. Byl jsem velmi potěšený, když jsem zjistil, že bude mým asistentem, protože má něco za sebou,“ vypráví Országh. 

„Dnes každý začíná každý s čistým stolem a je na něm, jak se projeví. Možná někomu v minulosti neseděl trenér nebo systém, to já nevím. Pro nás je velká výhoda, že tady nemáme žádné vazby, všichni jsme přišli odjinud. Všichni víme, jak to chodí v malých městech,“ zakončuje Vladimír Országh. 
Rozhovory - Žáci včera

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >
Rozhovory - Žáci 10.05.2020

Holčák: Nemůžu se dočkat, až zase vlezu do bruslí. Jaký je jeho hokejový cíl?

Do dorostu se od nové sezony posune velmi silný ročník 2005, který ve své kategorii dosud neměl konkurenci. Jedním z jeho důležitých článků je útočník Tomáš Holčák. Jak se na přechod těší a jak hodnotí uplynulý ročník?
Více >