Verva má Spartě co oplácet, protože v 6. kole jí tým z hlavního města porazil. Severočeši dlouho sahali po třech bodech, ale tým Uwe Kruppa předvedl dokonalý obrat, který měl sladkou tečku. Hráči v rudých dresech vyhráli 5:4 po prodloužení.

Litvínovské trápení

Verva se v posledních kolech trápí, reprezentační pauzu využila k tomu, aby vyztužila obranu i útok. Na sever Čech zamířil Patrick Kudla a Samson Mahbod. Jiří Šlégr dokonce zajistil svému týmu trénink s legendami litvínovského hokeje. Na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky se objevil Martin Ručínský, Robert Lang či Robert Reichel.

Výsledky těchto kroků se měly ukázat v průběhu 18. kola, kdy na Vervu čekal silný Liberec. Chemici odehráli slušnou třetinu, kdy mohli jít dokonce do vedení. První branku nakonec opravdu střelili hosté. Po souhře Jarůška s Hanzlem se radoval sváteční střelec Marek Baránek. Bílí Tygři však potvrdili svou nebezpečnost.

V rozmezí tří minut se trefil Hudáček, Filippi a Vlach. Tygři byli vypuštěni klece a Verva nevěděla, jak je zastavit. K tomu všemu se v brance Liberce blýskl navrátilec Hrachovina. Do třetího dějství nastupovaly oba týmy s rozdílnými cíli. Verva chtěl alespoň na dostřel týmu z Podještědí. Tygři chtěli ještě více odskočit.

Skóre se měnilo už po čtyřech minutách díky Ordošovi. Svého kolegu v závěru napodobil Ladislav Šmíd. K tomu se přidal svým druhým gólem slovenský forvard Hudáček. Liberec nakonec drtivě zvítězil 6:1 a upevnil si šesté místo v tabulce. Vervě patří průběžně třináctá příčka, na dvanáctý Zlín jí chybí dva body.

„Těžko se to hodnotí,“ začal ztěžka Radim Skuhrovec. „Čtrnáct dní jsme se svědomitě připravovali, přičemž jsme se zaměřili na standardní situace,“ pokračoval asistent kouče Šlégra. „Opět jsme ale dostali gól v oslabení,“ povzdechl si. „Přijeli jsme do Liberce s herním plánem, který jsme dodržovali pouze první třetinu,“ ohlédl se za povedenou úvodní částí.

„Ve druhé periodě jsme se dostali do vedení a následně ho kvůli spáleným šancím nenavýšili,“ myslel především promarněnou šanci Myšáka, který nedokázal prostřelit Hrachovinu. „Tygři poté ukázali svou sílu a zaslouženě vyhráli,“ dodal uznale na závěr.

Ve statistickém ohledu se podíváme na brankáře. Za Vervu zatím nastoupili pouze dva, Jaroslav Janus a David Honzík. Více zápasů má prvně jmenovaný, který v brance strávil 582 minut, během nichž inkasoval 35 branek. Sekunduje mu právě letní posila, ta odchytala 9 utkání. Bývalý hráč Sparty obdržel 21 gólů.

Dominantní Sparta

Soupeř Litvínova zažívá po letech ústrků hojnost. Minulý rok angažoval do svých služeb německého trenéra Uwe Kruppa. Uplynulá sezona byla spíše rozpačitá, ale letošní ročník se Spartě daří. Aktuálně dokázala vyhrát 13 zápasů z posledních čtrnácti. Patří jí průběžné první místo, ale dlužno dodat, že druhá Plzeň má o dvě utkání méně.

Ani Spartě se nevyhnuly změny v kádru, nabídku smlouvy odmítl obránce Marek Ďaloga. Další slovenský bek, Milan Jurčina, bude v klubu nadále působit.

Pražané v pátek narazili na silný Hradec, kterému nově šéfuje Vladimír Růžička. Na ledě O2 Areny šli do vedení hosté. Pavlík z mezikruží propálil Machovského a zpražil publikum. Na vyrovnávací gól se domácí zmohli až ve 23. minutě, kdy dorážel Smejkal. O osudu utkání rozhodl Mazanec, český brankář se nepohodl s jedním z obráncům, čehož využil Jan Buchtele.

„Bylo to hodně taktikou svázané utkání, oba týmy hrály hodně defenzivně a na ledě nebylo moc místa,“ rozhovořil se po utkání Krupp. „Dlouho to bylo 1:1, neměli jsme moc střel, Hradec hrál dobře, nebyla tam jednoduchá střídání, ale všichni kluci makali,“ pokračoval dále německý kouč. „Byl to těžký zápas a jsme šťastní za tři body,“ uzavřel zběžně bývalý obránce.

„Od začátku to byla šachová partie,“ řekl unaveně útočník Jiří Smejkal. „Když se soupeř dostal do vedení, myslím, že jsme byli o trochu víc aktivnější,“ hodnotil dále čerstvý reprezentant. „V závěru jsme to uhráli dobře, paráda,“ zakončil hodnocení střelec první sparťanské branky.

Mezi třemi tyčemi Sparty vládne podobná situace jako v Litvínově. Matěj Machovský má odchytaných 10 zápasů v nichž inkasoval 22 branek. Jeho parťák Jakub Sedláček zasáhl do 9 střetnutí, během kterých obdržel 17 gólů. Druhý jmenovaný má na svém kontě dokonce dvě trestné minuty.