Verva se do čtvrtfinále probojovala z prvního místa skupiny B, kde si poradil s Libercem, karlovarskou Energií a Mladou Boleslaví. První čtvrtfinálový duel hostila plzeňská LogSpeed CZ aréna, oba týmy se navzdory velkým litvínovským šancím rozloučily smírně za stavu 2:2.

Je tedy jisté, že do semifinále Generali Česká Cupu postoupí vítěz nadcházejícího utkání. V případě dalšího smírného stavu je na plánu desetiminutové prodloužení a případné nájezdy.

„Z naší strany bylo v Plzni hodně dobrých situací, ale i hluchých míst. V poslední periodě jsme měli dostatek šancí na to, abychom utkání vyhráli, soupeř ale vyrovnal,“ hodnotil neproměněné gólové šance trenér Vervy Vladimír Országh bezprostředně po zápasu. Litvínov totiž mohl hned několikrát zvýšit své vedení v první polovině poslední třetiny, Pavlát však všechny pokusy pochytal. Navíc střely, které za jeho záda prošly, pouze několikrát rozezvučely jeho brankovou konstrukci.

„Zápas jsme rozehráli dobře, pak ale byla Plzeň lepší a dokázala srovnat. Více se hrálo do těla, bylo vidět, že oba týmy už mají něco odehráno. Určitě ten zápas měl lepší úroveň, ale pořád se zkouší nové věci. S Plzní si to rozdáme o všechno na domácí půdě a je jen na nás, jak k tomu přistoupíme,“ řekl v pozápasovém rozhovoru střelec druhé branky Litvínova Richard Jarůšek.

Litvínov tedy čeká další zápas v krátkém časovém rozmezí, tentokrát na domácím stadionu Ivana Hlinky. Utkání začíná v 17:30.

Fanoušci se mohou těšit na soutěže s Benzinou o ceny od BMW a HC VERVA Litvínov

Během každé přestávky proběhne na stadionu také zajímavá soutěž od generálního partnera klubu společnosti BENZINA. Soutěžící se mohou přihlásit do soutěže pod příspěvkem na Facebooku. Více informací o soutěži naleznete ZDE