Vzájemné zápasy jsou většinou zárukou vysokého počtu gólů. V úvodním kole zvítězila Boleslav 5:1, kdy jedinou branku Litvínova zaznamenal Petružálek. Odveta na ZS Ivana Hlinky Severočechům nevyšla a museli strávit prohru 2:5. Poslední utkání ale vyznělo lépe pro Vervu, která měla famózní třetí třetinu a otočila nepříznivé skóre pěti góly. Litvínov tehdy vyhrál 6:4.

Výkon lepší, body chybí

Litvínov aktuálně bojuje o záchranu, zhruba před dvěma týdny zvládl klíčové utkání s Pardubicemi. V dalších mačích ale postupně narazil na Třinec a Liberec, což jsou týmy ze špičky tabulky. Chemici s nimi dokázali odehrát vyrovnané partie, ve kterých dokonce sahali po vítězství.

Ve středečním zápase proti libereckým Tygrům vstřelil první branku domácí Šmíd. Na jeho trefu navázal Bulíř, jenž se prosadil v přesilové hře. Litvínov se nakonec připomněl na konci první třetiny. Jakub Petružálek využil toho, že Derner sedí na trestné lavici, a prostřelil Hrachovinu.

Prostřední dějství přineslo první zásah Birnera, který využil souhry s Lencem. Na druhé straně slavil premiérový gól Tomáš Pospíšil. Akvizice ze slovenské ligy pálila i zkraje třetí dvacetiminutovky. Litvínovskému útočníkovi asistoval Martin Hanzl s Richardem Jarůškem. O černožlutou extázi se postaral Lukeš, jenž poslal Vervu poprvé v utkání do vedení.

Užuž to vypadalo, že utkání bude úspěšné pro hosty, ale v 16. minutě fauloval Jánský. Tygrům stačilo třicet vteřin na to, aby srovnali krok, radoval se Birner. Zápas dospěl až do prodloužení, kde Verva opět doplatila na nedisciplinovanost. Pospíšilův faul potrestal Michar Birner, který zkompletoval hattrick a ještě vystřelil Liberci výhru.

„Začali jsme zápas velmi špatně a s velkým respektem k soupeři,“ hodnotil zpackaný úvod Jindřich Kotrla. „Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali a otočili skóre,“ pokračoval dále v líčení zápasu. „Naší nedisciplinovaností jsme ale Tygrům darovali dva body. Nabídli jsme jim přesilovky, které mají výborné,“ pravil bez skrupulí. „Tím jsme ztratili dva body,“ dodal na závěr.

Komu se daří z hlediska posil? Univerzál Akim Aliu má na svém kontě pět bodů, o tři méně zaznamenal Michal Moravčík. Ex-plzeňskému bekovi ale svítí pět plusových pointů v tabulce pravdy. V útoku vévodí produktivitě Richard Jarůšek (31 b.). Další posila, Samson Mahbod, má na svědomí 14 zářezů. Statistiky si vylepšil Tomáš Pospíšil, který ve třech zápasech posbíral 4 body. Prosadil se také aktuálně zraněný Edwin Hedberg, když jednou asistoval. Další absentující Chris Langkow na svůj premiérový bod teprve čeká.

Středočeské překvapení

Bruslaři museli řešit v závěru sezony změny v kádru. Tým opustil zkušený Michal Vondrka, který aktuálně zachraňuje extraligovou účast Pardubicím. Na soupisku naopak přibyl litvínovský odchovanec Lukáš Kašpar, nájezdový expert dostal na severu Čech „padáka“. V dresu s letícím šípem na hrudi se mu ale daří, zkušený forvard odehrál dvě utkání a zapsal pět bodů.

Podílel se také na výhře proti třineckým Ocelářům. Domácí šli díky trefám Adamského a Wolskiho do vedení, ale poté přišla bruslařská ofenziva. Během patnácti minut slavili Středočeši čtyřikrát a už to vypadalo na pohodovou výhru. Nicméně domácí nechtěli dát svou kůži zadarmo, přesně střílel Kovařčík. V samotném závěru viděli fanoušci tři trefy, dvě zaznamenali mladoboleslavští, jeden zářez slavili Oceláři.

„Nevstoupili jsme do utkání špatně, ale z prvních dvou střel jsme dostali dvě branky,“ hodnotil úvodní třetinu Pavel Patera. „Důležitý byl asi gól na 2:1, který nás zvedl,“ odhadoval klíčový moment. „Byli jsme ale celý zápas lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Jsme za to rádi, v Třinci se těžko vyhrává,“ uzavřel po zápase bývalý hokejista.

Mladou Boleslav čeká nabitý víkend, protože v sobotu od 15:00 přivítá na svém ledě Plzeň, o 24 hodin později už bude čelit černožlutému komandu.

Statistikám vévodí Pavol Skalický, který nasbíral už 41 bodů. Druhé místo okupují dva hráči, Adam Zbořil a Jakub Klepiš. Oba mají shodně 28 zářezů. O tři méně má na svědomí Ondřej Najman. V defenzivě patří primát Marku Hrbasovi.