Poslední březnový den si litvínovští osmáci zajistili první místo na MMČR v kategorii 8. tříd. Napínavý duel, v němž Severočeši prohrávali o tři branky, dotáhli až do prodloužení. K zisku titulu jim stačil pouze bod, který získali právě za remízu po základní hrací době.

Tým, který ve své skupině v tomto ročníku ani jednou neprohrál, už od začátku turnaje působil suverénně. Plzeň, Boleslav i Kometu porazil rozdílem třídy, tři body získal i za výhru 6:4 proti Vítkovicím. V již zmiňovaném posledním duelu se černožlutí střetli s pražskou Spartou v přímém souboji o první místo. Individuální trofeje po turnaji obdrželi Petr Dudáček (Nejproduktivnější obránce) a kapitán Tomáš Holčák (Nejužitečnější hráč).

Vedení klubu tak v pátek celé mužstvo za mimořádný úspěch ocenilo, ceny předávali generální ředitel klubu Jiří Šlégr, sportovní ředitel klubu Josef Beránek, předseda sportovního spolku HC Litvínov Kamil Havelka a šéftrenér mládeže Ondřej Weissmann. Předávání se zúčastnili i místostarostka Litvínova Erika Sedláčková a krajský radní Martin Klika.

Celé video z předávání ocenění: