Mládež 19.06.2014
Autor: Martin Stříbrný

P. Nekvinda: Kluci musí především věřit sami v sebe

Trenér mladšího dorostu Petr Nekvinda rozhovoru uvedl, jak je spokojený s prací svých svěřenců, prozradil nové tváře v kabině mladšího dorostu. Také již uvedl cíle do nadcházející sezony.

Jak jste zatím spokojen s prací svých svěřenců?

Jak už jsem na dříve říkal, dlouho jsem tuto kategorii netrénoval, ale musím říct, že jsem zatím s prací hráčů nadmíru spokojen. Samozřejmě se vždy najde pár kluků, kteří si chtějí v tréninku ulevit, ale tím šidí jen sami sebe. Navíc si s nimi umíme dobře poradit.

Kdy končí vaše první část letní přípravy, a kdy začíná druhá fáze?

Letní příprava končí 24.6.2014. Potom následuje volno do 30.6.2014. V červencové přestávce chceme od chlapců, aby nezaháleli. Rozmýšlíme, zdali dát na toto období klukům individuální plány nebo ne, ale ze zkušeností víme, že to v této kategorii to moc nefunguje. Na led jdeme 21.7.2014 v odpoledních hodinách.

Jak je na tom váš tým po zdravotní stránce?

Věřím, že po zdravotní stránce jsou hráči v pořádku, kromě nějaké chřipky nebo naraženého svalu jsme zatím nic nezaznamenali. 

Nedávno v rozhovoru jste uvedl, že byste rád přivedl do kabiny mladšího dorostu nějakou novou tvář, za účelem zvýšení konkurence. Povedlo se vám již někoho přivést?

Ano, povedlo.  Z mladšího dorostu Ústí nad Labem přichází dva nováčci, a to Kryštof Vaněk a Dimas Batryn. Z Chomutova k nám dorazí další dvě posili. Kanický a Hradecký, kteří určitě budou bojovat o místo v sestavě. Jako další by měl přijít hráč Fraško též z Chomutova, odchovanec Mostu. Měli jsme ještě zájem o hráče Opočenského z Ústí, ale ten se zatím rozhodl jinak.

 Dříve jste také uvedl, že mezi hráči jsou obrovské fyzické i hokejové výkonnostní rozdíly. Srovnalo se to po fyzické stránce, téměř po dvou měsících letní přípravy?

Všichni  hráči se jistě v průběhu letní přípravy po fyzické stránce zlepšili, ale ten rozdíl je stále pořád velký a bude trvat ještě dlouho, než se to po této stránce vyrovná. 

Jak byste tedy zhodnotil svůj tým po fyzické stránce?

Každý dosáhl zlepšení. Někdo více, někdo méně. Něco nám ukážou testy, které jsme v úterý a ve středu absolvovali. Teď se zpracovávají výsledky. Důležité je, že většina kluků "chce trénovat" i když jsou slabší.

Máte již nějaké cíle do nadcházející sezony?

S hráči jsme si dali za hlavní cíl, že sami musí věřit tomu, co dělají, musí každý trénink odmakat na sto procent a hlavně, pracovat celou sezónu a ne jen její část. 

Jaký máte tedy celkový dojem ze svého mužstva? 

Můj celkový dojem z tohoto mužstva je velice slušný. V letní přípravě jsme se snažili dát kluky dohromady i „jako partu“, což je pro další tréninkový proces týmu velmi důležité. 

Jaká je týmová mentalita? Věří si hráči, nebo naopak?

Snažíme se do kluků dostat, aby věřili především sami v sebe. Mezi kluky se projevilo pár vůdčích osobností, kteří budou patřit k tahounům letošní sezóny. Věříme, že nám pomohou strhnout i ostatní hráče a dát dohromady mužstvo, které bude spolupracovat, jak v tréninku, tak i v zápase. 

Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >