Starší dorostenci vstoupili do sezóny špatně, v prvních třech startech v nové sezóně nezískali ani bod. Trenéři po těchto neúspěších zavedli určité změny a mužstvo od té doby šlape na jedničku. „Měli jsme špatný vstup do sezóny, protože jsme první tři zápasy prohráli. Začali jsme po těch neúspěších trošku pracovat na taktice a vysvětlili jsme si, co vlastně chceme hrát. Podařilo se nám vyhrát poté pár zápasů a udělat pár bodů navíc. Je to hlavně zásluhou toho, že se kluci chtějí něco naučit, což si myslím, že je dobré,“ pochvaluje si hlavní lodivod staršího dorostu.

V letošní sezóně trápí starší dorostence především úzký kádr. V každém utkání nastupují litvínovští pouze na tři lajny a to je stojí hodně sil. „Negativní je, že máme v této sezóně celkově málo hráčů. Vždy někdo marodí, takže hrajeme prakticky pokaždé na tři lajny. Zvládáme to zatím celkem v pohodě, protože nám ještě vypomáhá Pepík Stříbrný z juniorky. Není to ale ono, ideální stav by byl alespoň dvacet hráčů, protože když se trénuje se třinácti nebo čtrnácti hráči, tak to není dobré,“ lamentuje trenér Petr Nekvinda.

Vzhledem k úzkému kádru trápí litvínovské také malá konkurence v týmu, ale podle trenéra k tomu jeho svěřenci přistupují zodpovědně. „Je tu malá konkurence, takže zase narážíme na ten malý počet hráčů. Kluci si to tedy nechali vysvětlit a přistoupili k tomu zodpovědně. Konkurence tu ale popravdě hodně chybí, je to největší problém této sezóny,“ říká.

Starší dorost se může spolehnout hlavně na výkon své první formace, která ukázkově táhne svůj tým za play off. Pospíšil s Kučerou dokonce okupují i první pětku bodování celé ligy, ale Stříbrný za nimi rozhodně nezaostává, protože odehrál o několik utkání méně. „Od začátku sezóny nás táhne trojice Kučera – Pospíšil – Stříbrný, hlavně když hrají spolu, tak jim to tam padá. Nepovedl se jim asi jen jeden zápas. Jinak musím říct, že rozhodli ty těžké a důležité zápasy. Do budoucna je to možná i příslib pro litvínovský hokej,“ věří litvínovský kouč.

Litvínov se může spolehnout v probíhající sezóně také na výborně chytající dvojici Spěšný – Sklíba. Oba brankaře bohužel potkala zdravotní trable. Patrik Spěšný se vrátil po zranění a dostal se do fantastické formy, kdy deptá soupeře svými skvělými zákroky. „U brankařů máme také zajímavou věc,“ směje se. „Spěšný, který dělá od začátku sezóny jedničku, tak chytal výborně, ale prodělal zranění oka. To bylo nepříjemné, ale naštěstí to dobře dopadlo. Výborně ho nahradil Šimon Sklíba, který odchytal výborné zápasy. Nevyšel mu akorát jeden zápas na Spartě, ale tam jsme hráli špatně všichni, takže mu nic nemůžeme vyčítat. Pro změnu se po tom, co se vrátil Patrik Spěšný, zranil Šimon Sklíba, takže musím poděkovat i golmanům z mladšího dorostu, že nám dělali dvojky a že nám je trenéři poskytli. Naštěstí už máme oba brankaře zdravé a v posledních utkáních se můžeme spolehnout na Patrika, který má teď skvělou formu,“ pochvaluje si trenér Nekvinda.