Před utkáním s tabulkovým konkurentem nenasvědčovalo nic k vysokému výsledku. Dokonce první slovo řekli hosté, kteří šli díky Hynčicovi do vedení. Branka padla po 22 vteřinách hry. Dlužno dodat, že to bylo z děčínské strany všechno, poté se dali do práce útočníci Litvínova. Černožlutý účet otevřela Smetanová, kterou dvakrát po sobě napodobil Gimmler. Baumová zažívala v brance hostů doslova peklo, protože do konce třetiny musela lovit puk ještě šestkrát. Dvěma trefami se prezentoval Rubeš.

Formu si domácí přenesli i do druhé části hry. Opět slavila gól Smetanová, Děčín se však dokázal vzepřít a díky brankám Pacovského a Petra kosmeticky upravil skóre. V čase 29:29 se radoval v hloučku spoluhráčů Gimmler, který během půl hodiny stihl hattrick. Tři zářezy si ale připsal také jeden z děčínských hráčů. Hynčica bojoval jako lev, ale nestačilo to na ovlivnění spoluhráčů. V závěru druhé dvacetiminutovky se uzavřel ještě jeden hattrick, černožlutý Rubeš zvýšil litvínovské vedení a vylepšil si své individuální statistiky.

Závěrečná část žádné drama nepřinesla, hosté už nekladli odpor. Domácí zahájili kanonádu, během které přidal Rubeš Další čtyři branky. Pozadu nezůstával ani jeho útočný parťák Gimmler, který se v posledním dějství prosadil dvakrát. Sedmadvacátá branka padla vteřinu před koncem a Litvínov tak slavil drtivou výhru.

Z hlediska individualit nejvíce vynikl Ivan Gimmler, jenž nasbíral 12 bodů. V patách mu byl Eduard Rubeš, který nastřílel 7 branek a získal jednu asistenci. Za hosty se nejvíce prosadil Roman Hynčica, který měl na kontě 4 branky.

V zápase proti Litoměřicím čekali fanoušci na branku do páté minuty. Autorem trefy se stal Jeřábek, na kterého volně navázal Valenta. Litvínovský útočník přidal do konce první třetiny ještě jednu branku a zadělal si na hattrick. Stadion kladl mírný odpor a dvěma góly v druhém dějství se snažil zvrátit vidinu prohry.

Valenta dokončil svou hattrickovou misi. Jednu branku přidal také Hauptvogl, kterému asistoval Rubeš. Litoměřice se na začátku poslední třetiny dostaly na dostřel jediného gólu. Misky vah ale převážil Rubeš, který dvěma góly zařídil jasné vedení Litvínova. Poslední slovo měli nakonec domácí, jelikož se prosadil Kočí. Nejvíce se utkání vydařilo Eduardu Rubešovi, který získal 6 bodů, pozadu nezůstal ani Jan Hauptvogl a Jiří Valenta. Oba shodně nasbírali tři body.

Deváté kolo přineslo zápas mezi Ústím nad Labem a Litvínovem. Tuhý boj přinesl góly až ve druhé třetině, kdy se radoval ústecký Zikmund. Hosté nebyli schopní využít přesilovky, a tak se ke slovu dostalo znovu Ústí. To se během třetí části prosadilo pětkrát, jednou dokonce v oslabení. Černožlutí nedokázali ani jednou zareagovat a odjeli z Ústí s prázdnou.

6. kolo

HC Litvínov - HC Děčín 27:7 (9:1, 7:4, 11:2)

Branky a nahrávky: 2.Smetanová (Vohryzka), 5. Gimmler, 8. Gimmler, 11. Kočí, 12. Baudyš, 13. Jarůšek, 18. Štrach (Smetanová), 18. Rubeš (Gimmler), 19. Rubeš (Gimmler), 24. Mácha, 25. Smetanová (Štrach), 28. Hauptvogl, 30. Gimmler, 31. Kočí, 39. Rubeš (Gimmler), 40. Gimmler, 40. Rubeš (Gimmler), 41. Rubeš, 44. Gimmler (Baudyš), 44. Rubeš (Gimmler), 45. Vohryzka, 48. Valenta, 49. Rubeš, 54. Baudyš (Rubeš), 57. Gimmler, 57. Valenta (Hauptvogl), 60. Jeřábek (Gimmler, Baudyš) - 1. Hynčica (Pacovský), 25. Petr (Jednorowicz), 27. Pacovský, 30. Hynčica (Svoboda), 39. Hynčica (Petr), 46. Petr (Jednorowicz), 55. Hynčica

HC Litvínov: Pinc (40. Holzknecht) - Rubeš, Jeřábek, Čermák, Hauptvogl, Vohryzka - Mácha, Gimmler, Kočí, Baudyš, Jarůšek, Valenta, Smetanová, Štrach, Vlček

HC Děčín: Baumová - Domes, Seifer, Řeznáček, Hynčica, Böhme, Barta - Chaluš, Jakeš, Šváb, Svoboda, Tenkrát, Jednorowicz, Hošková, Pacovský, Petr

8. kolo

HC Litvínov - Stadion Litoměřice 8:4 (3:0, 2:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Jeřábek (Čermák), 6. Valenta (Rubeš), 10. Valenta (Rubeš, Hauptvogl), 24. Valenta (Hauptvogl), 29. Hauptvogl (Rubeš), 46. Rubeš, 54. Rubeš, 54. Kočí (Rubeš) - 24. Černý (Novotný), 27. Škoula, 26. Cimrman, 43. Trunec (Bartel)

HC Litvínov: Pinc (34. Holzknecht) - Brabec, Kočí, Jeřábek, Čermák, Hauptvogl, Hrbková - Mácha, Rubeš, Baudyš, Jarůšek, Valenta, Smetanová, Štrach, Vohryzka, Vlček

Stadion Litoměřice: Kupsa - Škoula, Hamouz, Vysoký, Wippler, Bartel, Trunec - Tvrzník, Burnus, Černý, Vavák, Pátek, Mácha, Cimrman, Novotný, Pobl, Hodek

9. kolo

Slovan Ústí nad Labem - HC Litvínov 6:0 (0:0, 1:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 21. Zikmund, 42. Růžička, 52. Kapusta (Šedý), 53. Plachý (Růžička), 53. Plachý (Loukota, Růžička), 58. Šedý (Kapusta)

Slovan Ústí nad Labem: Hauzner - Huja, Zuna, Patrmanová, Růžička, Kapusta, Plachý - Výborný, Loukota, Pavlas, Krinert, Dvořák, Hůlka, Hečko, Dvořák, Šedý, Zikmund