Úvodní minuty patřily Litvínovu, který šel do vedení díky Kaufmannovi. Ne svého spoluhráče navázal Ivan Gimmler, ten brankou ve 3. minutě navýšil vedení už o dva góly. Domácí odpověděli velmi rychle, po sedmi vteřinách snižoval Gerstner. Kontaktní trefa přinesla kýžený efekt, klášterečtí do konce první třetiny přidali dva zásahy a rázem otočili vývoj utkání.

Forma se přenesla i do druhého dějství, to začalo turbulentním způsobem. Jednapadesát vteřin stačilo Suchému na to, aby překonal Pince. Netradičně v oslabení pálil Gerstner. Hosté se připomněli dvěma góly v rozmezí pěti minut. Koncovka prostřední třetiny patřila Klášterci, nejdříve zkompletoval hattrick Gerstner, poté ho napodobil Suchý. Druhý jmenovaný završil celou třetinu svou čtvrtou brankou.

Závěrečná část sice začala lépe pro Litvínov, prosadil se Rubeš, nicméně poté třikrát slavili domácí. Klášterec si připsal důležitou výhru a výrazně se přiblížil černožlutým. Za Tygry nejvíce zářil Josef Suchý, který zaznamenal osm bodů. O jeden zápis méně měl na svědomí Lukáš Gerstner.

V nedělním mači narazili mladí chemici na Louny, těm aktuálně patří první příčka. Roli favorita začali hosté plnit už v první minutě, ruce nad hlavu zvedal Kocián. Domácí se na vyrovnávací branku nadřeli, branku si připsal Baudyš. Druhé dějství však bylo v režii hostů. Dvakrát se prosadil Zörner, jednou prostřelil Pince Koukal.

Poslední třetina nepřipustila drama a hosté si vedení pohlídali. Krejčík navýšil vedení Loun už na 5:1. Jiskru vykřesal Videmann, jenž si připsal dva góly. Poslední slovo řekli lounští, povedené utkání završil třetí trefou Zörner.

14. kolo

HC Tygři Klášterec nad Ohří - HC Litvínov 11:5 (3:2, 5:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Gerstner, 7. Ujváry, 18. Suchý (Gerstner), 21. Suchý (Gerstner), 22. Gerstner (Suchý), 27. Gerstner (Suchý), 35. Suchý (Kozlík), 36. Suchý (Gerstner), 49. Mikeš, 54. Gerstner (Suchý), 56. Rompotl (Suchý) - 2. Kaufmann (Rubeš), 3. Gimmler, 25. Gimmler, 30. Hauptvogl (Rubeš), 45. Rubeš

HC Tygři Klášterec nad Ohří: Damašek - Kozlík, Mudrová, Mikeš, Šilhavý, Dytrych - Janouch, Ujváry, Matějka, Snopek, Rompotl, Kristová, Suchý, Gerstner

HC Litvínov: Pinc - Mácha, Rubeš, Brabec, Jarůšek, Jeřábek, Hauptvogl - Gimmler, Kočí, Baudyš, Valenta, Smetanová, Fikrt, Čermák, Vohryzka, Vlček, Kaufmann

15. kolo

HC Litvínov - HC Slovan Louny 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 13. Baudyš (Rubeš), 44. Viedemann, 50. Viedemann - 2. Kocián, 21. Zörner (Krejčík), 25. Koukal (Krejčík), 32. Zörner (Krejčík), 41. Krejčík (Koukal), 58. Zörner

HC Litvínov: Pinc - Bolech, Rubeš, Jarůšek, Jeřábek, Hauptvogl - Gimmler, Kočí, Baudyš, Viedemann, Vohryzka, Vlček, Topolančin, Kaufmann

HC Slovan Louny: Zíval - Sázavský, Michal, Jenček, Mašek, Kocián - Koukal, Slavíček, Kanta, Krejčík, Janeček, Laube, Morávek, Zörner