Kdo hrál doma, vyhrál a inkasoval jediný gól.
To byl společný jmenovatel všech pěti dosavadních střetů pátečních podkrušnohorských soupeřů v této sezóně.
Je na Litvínovu, aby se tuto statistiku v pátek pokusil v lázeňském městě změnit.

Žlutočerní na ZS Ivana Hlinky zvítězili dvakrát nejtěsnějším (a shodným) poměrem 2:1. V KV aréně naopak dvakrát podlehli, 1:3 a 1:2.
Tedy na body 6:6 a skóre o gól lepší (6:7) pro tým HC Energie Karlovy Vary.

V Litvínově v nadstavbě před týdnem uspěla Verva. Zápas skončil poprvé v sezóně výraznějším rozdílem, poměrem 5:1. Rozhodla ho již první třetina, ke které Vary přijely kvůli jimi nezaviněným problémům na silnici pozdě a utkání, do něhož nastoupily bez rozbruslení, začalo o čtvrt hodiny později. S chutí hrající žlutí vyhráli pak první dějství 4:0.

V brance by měl v pátek podle dohody nastoupit znovu Patrik Nechvátal, zatímco nedělní poslední duel čeká na Pavla Francouze. Oba celky už pouze dohrávají sezónu.

Vary byly na začátku skupiny o umístění jen pět bodů za Litvínovem a mohly zaútočit na jeho 11. místo.
V prvním kole vyhrály oba týmy, Verva na ledě Kladna 4:3, KV doma nad Chomutovem. Ale jen za dva body a odstup se tak zvětšil na 6 bodů.

Následně Litvínov svého soka doma zdolal 5:1 a o vyluštění jediné tajenky play out bylo prakticky rozhodnuto.
Páteční litvínovský soupeř potom podlehl doma Kladnu 2:4, čímž definitivně ztratil šanci být jedenáctý. Následně v úterý vyhrál v Chomutově 5:3.

Nejproduktivnějším hráčem HCEKV v play out je forvard Martin Zaťovič (3+2). V celkovém bodování skupiny je před ním jen jeden hráč, litvínovský Juraj Majdan (5+0).
Vary plánují nasadit do hry několik juniorů, kterým sezóna už skončila. Ale přesto by se tým rád se svými diváky rozloučil vítězstvím.

Verva ve čvrtek trénovala s pěti obránci a devíti útočníky. Krátce zkoušel zatížení po zranění z posledního utkání také útočník Černý. Na ledě nebyli Zeman, Šlégr, Kousalík, Ručinský a Hanzl.
Doplněno 21.3.: Týmu v obraně vypomůže při absenci Zemana junior Kokeš. Útoky by ve Varech měly nastoupit ve složení: Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Trávníček - Majdan, Jurčík, Laš. Brankáři Nechvátalovi bude místo nemocného Pavla Francouze krýt záda junior Klečka.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nedělní zápas v Litvínově bude pro chomutovské Piráty generálkou na baráž.
Připomínáme zlevněné vstupné: 70 Kč k sezení, 50 Kč k stání, permanentkáři zdarma. A také v Litvínově netradiční začátek zápasu - už v 15:00 hodin.
V 18:30 v pozápase v neděli nastoupí na ZS I. Hlinky junioři v semifinále play off ELJ proti Plzni.