A-tým 01.10.2016
Autor: Redakce

PKH derby v neděli ve Varech! Naváže Litvínov na páteční výhru?

Před pátkem v tabulce plus tři body pro Vervu, po něm šest bodů. Takový je nyní rozdíl mezi dvěma účastníky podkrušnohorského derby.
V neděli bude Litvínov hájit svůj náskok v odpoledním utkání v Karlových Varech.
Energie zatím slavila tříbodové vítězství jen ve 4. kole proti Olomouci.

Jak se jí dařilo v tomto týdnu?
V úterý vedla ve Vítkovicích 2:0, ale nakonec brala jen bod po porážce v samostatných nájezdech.
Naposledy v pátek Vary nestačily na Mladou Boleslav. Ztrácely už 0:4, snížily během dvou minut na 2:4, ale nakonec padly 2:5.

Hrály v sestavě: Honzík (28. Závorka) – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Weinhold – T. Rachůnek, Stloukal, Kindl – Mullane, Skuhravý, V. Tomeček – Kohout, Matuš, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.
V úterý míří KV do Pardubic.

Západočeši a Severočeši se utkali dvakrát už před sezónou. Energie byla v přípravných zápasech pokaždé úspěšnější, zvítězila 4:1 doma a 3:2 v odvetě v Litvínově.

Žlutočerní se v pátek dočkali první tříbodové domácí výhry v sezóně, porazili Vítkovice 2:0. Rozdílovou byla branka po nádherné a překvapivé Lukešově přihrávce Hüblovi. Neméně povedený byl druhý gól, kdy Černý zúročil pěknou Martynkovu akci.

Na čtvrtý pokus to doma konečně vyšlo za tři body! Na celkově druhou tříbodovou výhru v soutěži čekal Litvínov šest zápasů. Povzbuzení...

Se dvěma dvoubodovými vítězstvími vytáhl tým svůj zisk na deset bodů a poskočil na osmé místo v tabulce.

V pátek se mužstvo dokázalo po nepovedené první třetině zvednout. Skvěle, asi nejvíc v sezóně, je podržel Jaroslav Janus. Ten si na oplátku pochvaloval pomoc obětavých spoluhráčů.

Tým nesrazila ani nevyužitá přesilovka pět na tři, ani celkově špatný vstup do zápasu, ani Nejezchlebem neproměněné trestné střílení.

„Do Varů pojedeme s hlavou vztyčenou a podat tam co nejlepší výkon. Brno jsme hodili za hlavu a proti Vítkovicím bylo vidět, že bojujeme a chceme vyhrát," uvedl nejmladší litvínovský hokejista Kristian Reichel.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
V dalším kole v pátek míří Litvínov také ven, a znovu do západních Čech, na led Škody Plzeň (17:30).
V neděli 9. října přivítá doma Spartu Praha (17:30).
Žáci 20.06.2019

Třeťáci si zpestřili letní přípravu plaváním

Třetí třída v rámci letní přípravy navštívila plavecký bazén, kde absolvovala další z mnoha tréninků.
Více >
Konto našeho srdce 18.06.2019

Konto našeho srdce podpořilo spolek Nové háro a pomohlo získat Karolínce paruku z pravých vlasů

Konto našeho srdce opět rozdávalo radost a podpořilo spolek Nové háro. Cílem bylo splnit Karolínce, která podstupuje onkologickou léčbu, přání získat paruku z pravých vlasů.
Více >
Konto našeho srdce 17.06.2019

Konto našeho srdce spolu s Jakubem Petružálkem převzali šek od litvínovských veteránů.

Spolek Veteráni Litvínov a Destinační agentura Krušné hory připravili na sobotu 15.6.2019 zahájení turistické sezóny, konal se již IV.ročník srazu veteránů a souběžně probíhal program i na letišti u Braňan.
Více >