Narodil se v Rize začátkem dubna roku 1988. V hlavním městě pronikl do hokejového světa a jeho talent byl až hmatatelný. V úvodní sezoně za tamní dorost posbíral přes 22 bodů. Tyto výkony ho posunuly do lotyšské reprezentace do osmnácti let. Mladíci tehdy hráli v první divizi a snažili se o postup mezi hokejovou elitu.

Začátky v reprezentaci

Cibulskis, který našel místo v obraně, pendloval mezi juniorkou a dorostem. V sezoně 2005/06 zapsal dva starty za HK Riga 2000, lotyšský tým tehdy působil v běloruské extralize. Mladý bek byl znovu vybrán do reprezentace. Tam posbíral čtyři body v pěti utkáních. I jeho zásluhou lotyšská „osmnáctka“ vybojovala postup. Cibulskis si ho mnoho neužil, protože kvůli svému věku věděl, že napřesrok bude hrát za „dvacítku“.

V té době už platil za talentovaného hráče, měl stálé místo v sestavě. V domácích soutěžích odehrál každou sezonu přes 40 zápasů. Na mistrovství světa juniorů nastřádal znovu 4 body, za jeden gól a tři asistence. V ročníku 2007/08 dokonce nosil v průběhu šampionátu kapitánské céčko, ale postup pro druhý mládežnický výběr nestihl vybojovat.

Ve dvaceti letech zkusil poprvé zahraniční angažmá, zlákal jej Salzburg. Urostlý bek si připsal 69 startů v EBEL lize, bodově na tom nebyl vůbec špatně. Vstřelil tři góly a na dalších 12 přihrál. Po rakouské anabázi se vrátil domů. Dostal možnost obléknout dres týmu Dinamo Riga. Mančaft z hlavního města začal nově působit v KHL, a to bylo terno.

Místo působení: KHL

Nová litvínovská posila začala zlehka, 15 zápasů bylo pro mladého obránce dostatek. Svou premiéru v Kontinentální lize sice neozdobil kanadskými body, ale vše na něj teprve čekalo. V dalších letech se stal důležitým členem týmu. V Rize působil až do roku 2017, do té doby se předvedl ve 304 utkáních, v nich stihl posbírat 55 bodů. Třikrát dokonce okusil atmosféru vyřazovacích bojů, ale na nejcennější kov nikdy nedosáhl.

Ročníkem 2017/18 odstartovalo druhé zahraniční působení, vybral si východočeský Hradec Králové. V první sezoně odehrál 60 střetnutí, ke kterým přidal 22 bodů. Po Rize se stal důležitým obranným prvkem i v Čechách. Přestupem do země střední Evropy neskončilo jeho působení v reprezentaci. Ve zmíněném roce naskočil do osmi zápasů světového šampionátu.

Nová příležitost

V dresu Mountfieldu vydržel ještě další dva roky. Z talentovaného obránce se postupem času stal ostřílený mazák, který si dokáže na ledě zjednat pořádek. Za Hradec Králové si několikrát zahrál i hokejovou Ligu mistrů. Hořkou pachuť pro něj nejspíš má loňská sezona. Během té totiž chyběl v reprezentačním výběru.

Do toho všeho dostal výpověď v Mountfieldu. Klub se tak rozhodl kvůli nákladům v době koronavirových opatření. Lotyš společně s dalšími hráči přistoupil k právním krokům, do Hradce Králové se však už nevrátil. Začátkem září si plácl s litvínovskou Vervou. Na severu Čech jej přijali s otevřenou náručí.

Chemici dlouhodobě bojují s horší defenzivní činností. Vedení sice pro letošní ročník posílilo, v obraně nově působí například Uvis Janis Balinskis či Aaron Irving. Doufejme, že zkušený zadák dodá Severočechům tolik potřebný klid a zorganizuje zadní řady. Třeba se nakonec rižský rodák dočká výraznějšího klubového úspěchu.