Poslední možnost vylepšit si svou bilanci v první čtvrtině tříbodovým vítězstvím mají v úterý hokejisté Vervy. Přivítají klub s nejvyššími návštěvami v Tipsport extralize, "Pojišťováky" z Pardubic.

Na výhru v normální hrací době čeká Verva už osm kol. Hra v některých utkáních nevypadá špatně, i šance přicházejí, ale důvod propadu v tabulce z prvního na dvanácté místo je zřejmý už z přehledu branek, vstřelených týmem v posledních sedmi zápasech: 1, 1, 0, 1, 1, 4, 3, 1.
Jen mužstvo s opravdu výjimečnou defenzívou by při takové střelecké potenci mohlo pomýšlet na vyšší bodový zisk, než jsou litvínovské tři body za toto období.

Pardubicím momentálně patří osmá příčka, nasbíraly o čtyři body víc, ale mají odehrány o dva zápasy méně než Verva. Naposledy si doma poradily s Plzní poměrem 4:1.
Bodování vévodí s 11 body Martin Bartek (7+4), v brance je jedničkou Martin Růžička s 92,5 procentní úspěšností zásahů.

V posledním zápase nastoupili Východočeši v sestavě: M. Růžička – Píša, Kolář II, Kočí, Sičák, Benák, Nakládal, Borer, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Elkins, Somík – Buchtele, Radil, Sim – Zohorna, Kousal, Rákos.

Černožlutí nastoupí pravděpodobně jen se šesti obránci a první útok se vrátí k původnímu složení ze začátku sezóny (Kubinčák - Hübl - Lukeš). V brance dostane příležitost Martin Volke, místo Františka Gerháta (záda, poraněná v utkání s Libercem), naskočí opět Jakub Maxa.

Boj o životadárnou výhru nad Pardubicemi začnou Krušnohorci v úterý na Zimním stadiónu Ivana Hlinky tradičně v 17:30 hodin. V minulé sezóně Litvínov proti Pardubicím bodoval ve třech ze čtyřech zápasů: dvakrát vyhrál 3:1 a jeden bodík dovezl i z ledu soupeře.