Pavle prohráli jste na ledě extraligového nováčka 2:5, jak se takový zápas hodnotí?

„Tento zápas se mi moc dobře nehodnotí, neboť jsme prohráli 2:5. Musíme se z toho poučit, v podstatě jsme už o nic nehráli. Myslím si, že i to byl jeden z těch důvodů, proč jsme se nedokázali vybičovat, jako kdybychom hráli nějaký důležitější zápas, ale Chomutov měl výborný začátek. Hned v prvním střídání vstřelili branku a za dalších sedm minut přidali i druhou. Řekl bych, že od toho se odvinul celý zápas.“

Ještě v první třetině se vám podařilo snížit, využili jste přesilovou hru pět na tři…

„Byla to pro nás taková vzpruha. Trochu jsme se zvedli, ve druhé třetině jsme dobře ubránili oslabení tří proti pěti a ke konci jsme srovnali na 2:2. Do třetí třetiny jsme znovu vstoupili špatně. Znovu jsme v úvodu inkasovali branku, která si myslím, že zápas rozhodla.“

V tabulce jste se umístili na celkovém šestém místě, tudíž ve čtvrtfinále vás čeká Plzeň. Co od ní očekáváte?

„Plzeň rozhodně nebude jednoduchý soupeř. Záleží hlavně na trenérech, jakou budou volit taktiku a jak nás na ty zápasy připraví. Určitě se na ně připravíme ze všech sil a budeme bojovat.“

V Plzni si hokejově vyrůstal, dá se tedy říci, že budeš hrát proti svým?

„Pro mě to bude mít takovou specifickou chuť, ale docela se na to těším.“

Do pirátské arény si našlo cestu 4 956 diváků, jak jste jako hráči tu atmosféru vnímali?

„Atmosféra byla výborná. Bylo tu skoro 5 000 diváků, takže to bylo super. Myslím si, že i domácí mohli být rádi, že je fanoušci takhle podporovali.“

Tvoříš brankářskou dvojici se zkušeným Petrem Fraňkem. Čekal jsi v úvodu sezóny, že budeš dostávat tolik příležitostí?

„Určitě jsem nečekal, že budu až tolik vytěžovaný. Ta situace takhle dopadla a já jsem za to moc rád.“

Minulou sezónu si odchytal v prvoligovém Ústí nad Labem, tudíž si derby s Chomutovem už zažil. Jak na tohle angažmá vzpomínáš?

„Vzpomínám na to rád. Nejradši asi na to play-off, kdy jsme s Chomutovem vyhráli 4:0 na zápasy, tak to bylo nepopsatelné. Nikdo to asi ani nečekal. I tu následující sezónu to bylo fajn. Do Chomutova jsem jezdil rád, vždy tu byla skvělá atmosféra. Byla vidět ta obrovská rivalita. Teď, když přijedeme s Litvínovem, tak je to vlastně něco podobného. Osobně to ale nijak neprožívám, neboť já jsem Plzeňák, ale ta atmosféra je určitě vidět a člověka to potom vyhecuje k lepším výkonům.“