Byl to velký skok, z druhé do první ligy a pak hned do extraligy?
„Dalo se to zvládnout, šel jsem v Litvínově po malých krůčcích…“

…takže žádné vytřeštěné oči z jiné rychlosti, atmosféry, nového prostředí?
„Ani snad ne. Dostával jsem totiž prostor na ledě postupně, pan Hořava mě na to připravoval. Spíš jsem měl ze začátku někdy problém se dostat do tempa, na zimáku byla docela zima… A když hrajete 6-8 minut, tak trvá, než se stihnete zahřát.“

Prakticky celý klub včetně fanoušků se v play off neholí. Je v kabině nějaká výjimka, dá se z toho třeba vykoupit?
„O nikom takovém nebo o něčem takovém nevím. Začal jsem s tím v tu neděli před play off, od kdy jsme to v kabině měli domluvené.“

Jak se vám hraje?
„Vcelku dobře. Včera mě mrzela situace před prvním gólem Marcinka. Udělal jsem trochu chybu, ale myslím, že mě Marcinko dohrál faulem, krosčekem. Zpátky už se to ale nevezme.“

Vy jste byl zatím vyloučen jen dvakrát.
„Víme od trenérů, co máme hrát a snažíme se být disciplinovaní. Všichni chceme hrát a ne dostat nějakou stopku. Jeden menší trest mi byl v zápase zrušen, už jsem byl dokonce na trestné lavici... Byl jsem rád, to vyloučení se mi navíc vůbec nezdálo. Stejně jako včera. Byl jsem vyloučen poté, co jsem dostal holí do zubů, protihráč mi ještě strhnul helmu a pak spadnul. Myslel jsem v první chvíli, že jde ven on…. Na ledě jsem byl hodně naštvaný.“

Zaskočilo vás v play off něco?
„Snad jen to, že hlavně ten první zápas měl pro nás docela jednoduchý průběh. Čekal jsem víc utkání play off – důraz, vyrovnanější průběh, šarvátky a podobně. Pardubice teď ale začaly hrát daleko agresivněji.“

Na koho si hlavně dáváte pozor?
„Na všechny hráče soupeře, hlavně ale na ty rychlé, jako jsou Sýkora nebo Tybor. Ti stále čekají na chybu a aby mohli ujet do brejku.“

V pátek v 18:20 začne v Litvínově pátý duel. Jak ho vidíte? Co nálada v kabině po předchozí smolné porážce?
„Nálada je pozitivní. My jdeme do každého zápasu nabuzení a naplno. Každý tam nechá úplně všechno. Věřím, že to utkání zvládneme. Hladovější vyhraje!“