Přívlastek ke druhému místu si může dosadit každý podle své libosti: lichotivé, překvapivé, vynikající? Asi od všeho trochu.
Je ale stále jen průběžné.

Během lehké prosincové krize, spíš střelecké než výkonnostní, se zdálo, že Verva pozici hned za Třincem neudrží. Také včera proti Liberci s produktivitou zápasila, ale nakonec popáté zvítězila. A na třetí Spartu má čtyřbodový náskok.

Jen Zlín a Liberec z posledních pěti soupeřů vzali Vervě po bodu. Delší sérii vítězství v tomto ročníku měl Litvínov jen na začátku sezóny (8). I ve třetí čtvrtině už se dostal k hranici 20 bodů:
  I. – 28,
 II. – 25,
III. – 19.
Překročí ji ve zbývajících dvou zápasech?

O víkendu vybojovala Verva pět bodů s týmy okolo „desítky“. O to jsou cennější.

Utkání byla rozdílná. Zatímco v Ostravě téměř co šlo na protivníkovu branku to v ní skončilo, v Liberci od 18. do 64. minuty hráči naráželi na nedobytná Lašákova vrata. Ale nakonec je otevřeli Lukešem.

Na Pavla Francouze mířilo za 64 minut jen patnáct střel. Za prvních čtyřicet minut pouhé tři!

To je pro gólmana hrůza. Snad kdyby se hrálo v červenci, zůstal by v provozní teplotě. Ale ne v tempu.
Přesto rozdílový zásah utkání zapsal zase on! V prodloužení vychytal Filippiho a díky tomu bral chvíli na to druhý bod Litvínov…

72 jich po 37 zápasech ještě nikdy neměl.
Nejvíc bodů zatím Litvínov ve tříbodovém systému, zavedeném od sezóny 2000/1, získal v ročníku 2008/9.
Bylo jich 86 a znamenaly tehdy po základní části třetí místo.

Překoná letos rekord?
Zbývá 15 kol, hraje se tedy ještě o 45 bodů.

Juniory HC Litvínov čekají nyní klíčové zápasy, proto jsou jim teď všichni hráči k dispozici.
Jinak ostatní členové kádru Vervy, včetně těch po zranění, už trénovali. Jiří Zeman byl uvolněn do Kladna, v Mostě se rozehrává Gula, závěr sezóny mohl stihnout i Sklenička. Do sestavy je zdá se úspěšně zapracováván 24-letý Petr Štindl.

Možná už vyhlížíte soupeře v play off. Ale máte se na co těšit i v nejbližších dnech.
Na páteční magnet kola na Spartě (18:30).

V neděli přijďte na duel s Říhou obrozenými Pardubicemi (17:30)!

(Na závěr "kontrolní otázka" pro pozorné: najdete na fotografii puk?)