84 po 44 = spokojenost?

Vzhledem k tomu, že první číslo udává počet získaných bodů a druhé počet odehraných kol, mohla by být. Navíc je tu druhé místo, v – soudě podle výsledků posledního mistrovství světa – čtvrté nejlepší světové soutěži.
Jasně, ta námitka může zaznít. „Měli jsme už sedmibodový náskok na třetí a čtvrtý tým.“

Pravda, neděle jej změnila na čtyřbodový. Ale byl i menší a také byl Litvínov už i třetí. Soupeři nejsou žádní „nazdárkové“ a podle všeho po vylepšení své pozice notně baží.
Takže výchozí pozice dobrá!

A vzhledem k očekávání v září 2014, kdy nový ročník TELH startoval? Skvostná.
Jen ji přetavit v konečný úspěch.
Teď, osm kol před koncem první části sezóny, už takové výsledky a umístění zavazují. Finiš bude zajímavý a dramatický na všech frontách.

Pro Litvínov v posledním kole před přestávkou trochu přituhlo. Šestibodový zápas prohrál, podruhé venku vstřelil jen jeden gól. S těmi nejsilnějšími se mu v poslední době nedaří, prohrál s Brnem, Třincem i na Spartě, všem vstřelil jen jeden gól a to bylo na výhru málo (1:2, 1:4, 1:7).
Ale dalších devět zápasů vyhrál.

Co je lepší, být po 52. kole druhý a hrát (třeba) se Zlínem, nebo být čtvrtý a začínat doma (například) s Hradcem?
Když postoupíte, je play off hlavně kvalifikací. To klíčové začne 11., resp. 13. března.

Možností soupeře v play off je hodně. V úvahu připadají jak české tak i (méně oblíbené) moravské varianty. Takže zatím je možné jen spekulovat. Kdo ale hodně vybírá, často přebere...

Verva ještě ve čtvrtfinále není. Ale i matematik-školák si spočítá, že už chybí jen krůček.
Na sedmou Plzeň má Litvínov náskok dvaceti bodů a hraje se ještě o 24. Stačí získat pět bodů, spíše však ani ty nebudou třeba.
A začínat play off doma? Tam je náskok jedenáctibodový, pátý tým získal 73 bodů.

Posledních osm zápasů tak – věřme – bude mít litvínovský fanoušek hlavně příjemné šimrání v zádech: kdo bude naším soupeřem? Možná se to nerozhodne už po základní části, ale až týden na to, kdy skončí předkolo. To v případě udržení druhého místa.
Je však třeba bojovat, stále ještě může být Litvínov papírově i devátý.

Ale horší než třetí byl HCVL v tabulce této sezóny naposledy po 14. kole (pátý). Potom už jen první, druhý nebo třetí.
Udrží se tým v popředí až do konce?

Těšit se na ZS Ivana Hlinky můžete na:
Hradec (středa 11. února v 17:30),
Slavii (neděle 15. února v 15:00),
Vítkovice (neděle 22. února v 17:30 - v jednání je posun na 18:20 kvůli přenosu ČT, zatím neuzavřeno),
Spartu (pátek 27. února v 18:20).
(poslední časy mohou být ještě změněny).

Ven se Verva vydá: dvakrát na Moravu, do Zlína a do Olomouce, a dvakrát po Čechách, do Liberce a do Pardubic.

Po reprezentační přestávce, ve které bude asi celý sever Čech fandit Martinovi Ručinskému, by už mohl být po zranění k dispozici útočník Kamil Piroš. Blíž jsou zdá se také první zápasové starty obránce Zbyňka Skleničky.