A to ještě diváci v tu chvíli nevěděli, že další body přiveze tým v neděli z Pardubic, navíc s „nulou“ (2:0).

Po sedmi kolech čtvrté čtvrtiny měl v ní Litvínov na kontě 12 bodů a celkem 87.
Udělá i počtvrté „dvacítku“? Celková „stovka“ už se zdála hodně vzdálená.

Pak ale přišla série šesti závěrečných výher (Slavia, Olomouc, Vítkovice, Liberec, Sparta, Pardubice)! Plný počet 18 bodů a tak padla nejen „dvacítka“ ve čtvrtině, ale i „stovka“ celkově!
A nakonec i – v tu chvíli jen teoretická – hranice extratřídy za jednu čtvrtinu: třicet získaných bodů!
Další ze žlutočerných třešniček na dortu probíhající sezóny.

Pohodu a formu týmu nejlépe demonstrovaly dvě skutečnosti: v pátek naskočil do hry předtím náhradník, útočník Pavel Písařík, a hned vstřelil Spartě rozhodující gól (už druhý v sezóně).
V neděli v Pardubicích půl zápasu odchytal náhradník Lukáš Horák a druhou půlku Jakub Soukup. Litvínov udržel čisté konto.

Tým má nyní dva dny volno a od středy se začne připravovat na čtvrtfinále (13. a 14. března doma, 17. a 18. března venku, atd.).
Skoro všechno z dvaapadesáti kol se maže, pro postupující je základní část rázem pouze splněnou kvalifikací.
A teď znovu od „nuly“! Snad jen s malým zvýhodněním co se týče domácího prostředí.

Postoupí-li z předkola Plzeň, bude to „do třetice všeho dobrého“, půjde Škoda proti Vervě. Se stejným soupeřem se totiž Litvínov v poslední době utkal už dvakrát, v roce 2011 v předkole (vyhrál 3:1 na zápasy) a v roce 2013 ve čtvrtfinále (prohrál 3:4 na zápasy).

Všichni hráči by měli být během dalších dní v pořádku. Otazník co se týče play off byl měl být snad jen nad Frolem.

Rekordy a úspěchy. Litvínovští jednotlivci ovládli základní část!

Umístění – dosud nejlépe třetí, nyní druzí, nakonec jen dva body za prvním Třincem!

Body
– dosud nejlépe 86, nyní 105!

Vysoká stabilita výkonnosti
– poprvé v historii se Litvínov dostal v každé čtvrtině přes 20 bodů, v poslední jich získal 30!

– Francouz ovládl hned několik hodnocení: vychytal v sezóně nejvíc vítězných zápasů (34), měl nejvyšší počet zásahů (1284) a největší jejich úspěšnost (93,18)

Obránci
– dva hráči v elitní desítce, Filip Pavlík devátý a Karel Kubát desátý, oba s 25 kanadskými body. Velký skok ve výkonnosti udělali i další (Pavelka, Štindl – objev sezóny?)

Útočníci
– naposledy vyhrál kanadské bodování z Litvínova Robert Reichel před celým čtvrtstoletím (v roce 1990). Nyní Litvínov získal „double“ – první skončil Viktor Hübl (58 bodů) před Martinem Ručinským (54). Další hráči nasbírali 50 a méně bodů.
Velkou posilou se ukázal Jakub Petružálek (12 + 14), který přišel do týmu na konci listopadu. Dlouho držel průměr nad bod na zápas.
Vysoko se umístili také František Lukeš a Peter Jánský, nájezdy zase rozhodoval Robin Hanzl

Reprezentace
– zahráli si v ní během sezóny brankář Pavel Francouz a obránce Karel Kubát.
Velmi úspěšně se do ní v únoru vrátil Martin Ručinský.